Sklep internetowy z roletami i elementami dekoracyjnymi Lotari ruszył pod nowym adresem Lotari.pl. Zmieniono sposób nawigacji, nadano stronie nowoczesną szatę graficzną i intuicyjną strukturę. Ułatwiono też nawigację i zoptymalizowano sklep pod kątem urządzeń mobilnych.

lotari-sklep-online

Zmiana wyglądu sklepu internetowego wiąże się ze zmianą platformy na Magento. Przedtem sklep Lotari działał na autorskiej platformie agencji Positive Power, która odpowiadała za jego wdrożenie. Hosting zapewnia home.pl (Cloud). Nowy sklep powstał na bazie projektu stworzonego przez agencję Divante. Obecny wygląd różni się jednak od tego, co dostarczyła agencja. „Skorzystaliśmy z podstaw, takich jak sposób prezentacji produktu. Jednak na bazie pierwotnego projektu nasz programista stworzył sporo rzeczy od nowa, jak chociażby opcję samodzielnej konfiguracji rolet.” – mówi Piotr Kulka, odpowiedzialny w firmie za marketing.

Sklep internetowy Lotari należy do firmy Franc Gardiner sp. z  o.o., polskiego producenta rolet. Jej prezesem jest Rafał Szymonowicz. Marka Lotari powstała specjalnie po to, by sprzedawać przez internet do klientów indywidualnych. Sklep internetowy został uruchomiony w 2009 roku. Początkowo działał lokalnie, teraz sprzedaje na terenie całej Polski, choć czasami zdarzają się zamówienia z Niemiec czy Słowacji. Jak zapowiada Piotr Kulka, wkrótce ruszy niemiecka wersja sklepu pod domeną .de.

lotari-sklep-online-kreator

W sklepie internetowym Lotari można kupić zarówno rolety standardowe, jak i tworzone na specjalne zamówienie według projektu bądź pomysłu klienta. „W poprzedniej wersji istniała opcja konfigurowania oferty na miarę: klient wybierał rodzaj tkaniny, rozmiar i wzór, można było edytować projekt podobnie jak robi się to w Photoshopie. Obecnie pracujemy nad uproszczoną wersją tego kreatora.” – mówi Piotr Kulka.

W nowym sklepie funkcjonuje również zakładka Dec’N’Roll, w której można zamówić projekt tapety, abażuru na lampę, poduszki czy naklejki na ścianę. Projekt można stworzyć na bazie własnego zdjęcia, bądź na podstawie wybranego zdjęcia z bazy (sklep jest zintegrowany z API Fotolii). Można też opisać pomysł i zlecić jego wykonanie grafikom Lotari. Klient może otrzymać bezpłatną próbkę wybranego materiału, wysłaną za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Siedziba firmy, magazyn i fabryka znajduje się w Świdnicy, stamtąd też wysyłane są przesyłki. Firma korzysta z usług kurierów UPS. Zamówienia można składać również mailowo lub telefonicznie. Oferta sklepu dostępna jest też w porównywarkach: Ceneo, Nokaut, Okazje.info i Skąpiec.pl. Marka Lotari promowana jest na portalu Pinterest i Facebook, a marka Smartroll ma swój kanał na YouTube.

Firma Franc Gardiner obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych, działa na rynku polskim, rosyjskim, amerykańskim, niemieckim i chińskim. Do firmy należą, poza Lotari, marki Smartroll i Prakto. Smartroll jest to autorski, opatentowany system montowania rolet, zaś marka Prakto to sklep z roletami w określonych rozmiarach, gotowymi do zamontowania.