Dekada Brodnica
Dekada Brodnica

Dekada Brodnica, 9. centrum handlowe typu convenience, realizowane przez spółkę Dekada Realty, osiągnęło pełen poziom komercjalizacji. Za wynajem powierzchni handlowej we wszystkich centrach Dekada odpowiada spółka BOIG Property Consulting.

Dekada Brodnica będzie zintegrowanym centrum komunikacyjno-handlowym, zlokalizowanym w śródmieściu Brodnicy, przy skrzyżowaniu ul. Sądowej i ul. Sienkiewicza. W parterowym obiekcie znajdzie się 5 lokali handlowych (1,7 tys. mkw. GLA) oraz dworzec autobusowy z kasami biletowymi i poczekalnią dla podróżnych. Oczekujący na autobus będą mogli skorzystać z oferty handlowej supermarketu drogeryjnego Rossmann, salonów obuwniczych CCC i Ray Obuwie, Apteki Arnika, a także salonu RTV i AGD – Neonet.

– Zakończyliśmy proces komercjalizacji centrum – wszystkie umowy są podpisane, a najemcy otrzymali już klucze do lokali i adaptują wnętrza – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director BOIG Property Consulting. – Tenant mix obiektu znacznie wzbogaci ofertę handlową miasta, m.in. dzięki obecności sieciowego elektromarketu Neonet, który otworzy swój pierwszy salon w Brodnicy. Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo supermarketu Kaufland zrezygnowaliśmy z wprowadzania do obiektu operatora spożywczego, jak to miało miejsce przy poprzednich realizacjach Dekady – dodaje Radosław Gadomski.

Dzięki zintegrowaniu centrum handlowego z dworcem autobusowym inwestycja od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem sieci handlowych.

– Postanowiliśmy otworzyć swój salon w centrum handlowym Dekada w Brodnicy, ponieważ jest to obiekt doskonale zlokalizowany. Cieszymy się, że mieszkańcy będą mieli do dyspozycji sklep Neonet w atrakcyjnym miejscu, w ścisłym centrum miasta – mówi Wojciech Kiestrzyń, wiceprezes zarządu Neonet. – Liczymy także, że dzięki połączeniu obiektu handlowego z dworcem autobusowym nasz salon będzie cieszył się dużą odwiedzalnością – dodaje Wojciech Kiestrzyń.

Dekada Brodnica to 3., po Myślenicach i Nowym Targu, zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne, zrealizowane przez spółkę Dekada Realty. Największą powierzchnię handlową w obiekcie zajmie marka Neonet (465 mkw.) W swoim sklepie firma zaoferuje produkty z branży RTV, AGD, IT, Foto, GSM i multimediów. Drugim co do wielkości najemcą (422 mkw.) będzie supermarket drogeryjny Rossmann. Swój salon otworzy również sieciowy sklep obuwniczy CCC, o powierzchni 400 mkw., a także drugi najemca z segmentu obuwniczego: Ray Obuwie (151 mkw. GLA). Ofertę uzupełnią Apteka Arnika oraz punkty usługowe. W bezpośrednim sąsiedztwie Dekady Brodnica znajduje się supermarket Kaufland, restauracja McDonald’s oraz stacja benzynowa Statoil.
Otwarcie Dekady Brodnica zaplanowano na 30 lipca 2014 roku.