Kolekcja Massimo Dutti
Kolekcja Massimo Dutti, fot. Inditex

Od początku roku firma Inditex, do której należy marka odzieżowa Massimo Dutti, otworzyła jeden salon tego brandu. Sklep Massimo Dutti znalazł się w Centrum Handlowym Atrium Felicity w Lublinie. Na chwilę obecną spółka Inditex zapowiada kolejne otwarcia salonów w polskich centrach handlowych, ale nie zdradza ich liczby oraz lokalizacji. Wiadomo jednak, że firma podpisała umowę najmu z firmą Immofinanz w związku z otwarciem sklepu marki w Centrum Handlowym Tarasy Zamkowe w Lublinie.

W ubiegłym roku Inditex zdecydował się otworzyć 3 salony Massimo Dutti. Znalazły się one w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni, Galerii Katowickiej oraz w Centrum Handlowym Plac Unii w Warszawie.

Aktualnie w naszym kraju działają 23 salony sieci Massimo Dutti, oferującej zarówno męską, jak i damską odzież. Marka oferuje produkty z najwyższej półki cenowej z portfolio wszystkich marek spółki Inditex. Brand w swojej ofercie posiada produkty w limitowanych edycjach wykonane z wysokiej jakości skór.

Obecnie Inditex posiada 6340 salonów swoich wszystkich brandów na całym świecie, w tym łącznie działa 665 sklepów sieci Massimo Dutti.

Oprócz sieci Massimo Dutti Inditex w swoim portfolio posiada także marki: Zara, Pull & Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home oraz nieobecną w Polsce sieć Uterqüe.

Amancio Ortega, właściciel grupy odzieżowej Inditex, w ubiegłym roku znalazł się na 4. miejscu listy najbogatszych ludzi na ziemi. Tym samym Ortega utrzymał pozycję najbogatszego człowieka w Europie. Według agencji Bloomberg jego majątek wynosił wtedy 56 mld dolarów.