Kolekcja Massimo Dutti
Kolekcja Massimo Dutti, fot. Inditex
Kolekcja Massimo Dutti
Kolekcja Massimo Dutti, fot. Inditex

Od początku roku firma Inditex, do której należy marka odzieżowa Massimo Dutti, otworzyła jeden salon tego brandu. Sklep Massimo Dutti znalazł się w Centrum Handlowym Atrium Felicity w Lublinie. Na chwilę obecną spółka Inditex zapowiada kolejne otwarcia salonów w polskich centrach handlowych, ale nie zdradza ich liczby oraz lokalizacji. Wiadomo jednak, że firma podpisała umowę najmu z firmą Immofinanz w związku z otwarciem sklepu marki w Centrum Handlowym Tarasy Zamkowe w Lublinie.

W ubiegłym roku Inditex zdecydował się otworzyć 3 salony Massimo Dutti. Znalazły się one w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni, Galerii Katowickiej oraz w Centrum Handlowym Plac Unii w Warszawie.

Aktualnie w naszym kraju działają 23 salony sieci Massimo Dutti, oferującej zarówno męską, jak i damską odzież. Marka oferuje produkty z najwyższej półki cenowej z portfolio wszystkich marek spółki Inditex. Brand w swojej ofercie posiada produkty w limitowanych edycjach wykonane z wysokiej jakości skór.

Obecnie Inditex posiada 6340 salonów swoich wszystkich brandów na całym świecie, w tym łącznie działa 665 sklepów sieci Massimo Dutti.

Oprócz sieci Massimo Dutti Inditex w swoim portfolio posiada także marki: Zara, Pull & Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home oraz nieobecną w Polsce sieć Uterqüe.

Amancio Ortega, właściciel grupy odzieżowej Inditex, w ubiegłym roku znalazł się na 4. miejscu listy najbogatszych ludzi na ziemi. Tym samym Ortega utrzymał pozycję najbogatszego człowieka w Europie. Według agencji Bloomberg jego majątek wynosił wtedy 56 mld dolarów.