Marka H&M weszła przebojem na rynek modowy, a niedawno stworzyła charakteryzującą się minimalizmem siostrzaną markę, COS. Do tej pory była ona znana jedynie w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie, ostatnio uruchomiła sklep internetowy na rynku amerykańskim. Można w nim kupić modne ubrania po niskich cenach, podobnie jak w H&M.

Skrót COS pochodzi od nazwy Collection of Style. Sklep internetowy tej marki właśnie ruszył na rynku amerykańskim. W innych częściach świata ubrania marki były dostępne w sprzedaży online już od jakiegoś czasu. Jak czytamy w Style Bistro, ubrania tej marki różnią się od H&M tym, że są bardziej stylowe. COS jest marką bardziej dojrzałą niż H&M, która skupia się na tym, żeby utrzymać niskie ceny.

COS1b

Proste zasady działania

Jak czytamy na amerykańskiej stronie COS, jest to marka „dla kobiet i mężczyzn, którzy cenią wysoką jakość i klasyczny design i nie chcą przepłacać. Od momentu powstania w 20117 roku, COS otworzył sklepy w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Każda lokalizacja została starannie dobrana, a wystrój sklepów uwzględnia charakter architektoniczny otoczenia, jednocześnie tworząc nowoczesną przestrzeń dla prezentacji naszych kolekcji.”

COS3b

Jak deklarują przedstawiciele firmy, „stawia ona na ponadczasowy design, który przetrwa dłużej niż jeden sezon.” Łączy tradycyjne metody z nowymi technologiami i nowymi gatunkami materiałów. W efekcie powstają ubrania klasyczne, lecz nowoczesne. „COS lubi funkcjonalny design, którego źródłem są proste pomysły.”

COS2b

Coś więcej niż styl

Amerykańska wersja sklepu COS pozwala użytkownikom kupować produkty i udostępniać je na Facebooku czy Twitterze oraz dodawać do listy życzeń. Użytkownicy mają wgląd w treści związane z modą, takie jak magazyn COS, podgląd najnowszych kampanii, kolekcji i projektów, a także lookbook. Strona jest bardzo przejrzysta i prosta, a nawigacja intuicyjna.

Strona e-commerce to pierwszy kanał sprzedaży COS w Stanach Zjednoczonych. Jesienią planowane jest jest otwarcie salonów sprzedaży w Los Angeles i Nowym Jorku. Marka COS należy do szwedzkiej grupy H&M.

COS4b