Brytyjska marka Dr. Martens stworzyła nową platformę omni-commerce. Powstała ona we współpracy z firmą Sceneric, specjalizującą się w e-commerce. Dzięki oprogramowaniu Hybris na stronie internetowej zaimplementowano różne wersje językowe i waluty, tak że Dr. Martens może prowadzić strategię sprzedaży online na rynkach międzynarodowych.

martens2b

„Dzięki elastycznym rozwiązaniom Hybris Commerce Suite Dr. Martens może szybko zarządzać licznymi stronami w ramach jednej platformy. Klienci mają dostęp do własnej wersji językowej i płatności dostosowanych do lokalizacji, zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach przenośnych.” – mówi Jim Herbert, dyrektor Sceneric. „Ponieważ obraz rynku handlu detalicznego ciągle się zmienia, sprzedawcy szukają innowacyjnych i efektywnych sposobów, by zaistnieć na nowych rynkach.”

martens1b

Dzięki sprawnemu zarządzaniu danymi, firma może przystosować swoją strategię handlową i komunikację marki do specyfiki poszczególnych rynków. W efekcie powstają stworzone specjalnie pod kątem poszczególnych krajów katalogi z odpowiednimi dla lokalnego rynku rozmiarami butów i ofercie produktowej. Nowa platforma Dr. Martens wyposażona jest również w system do zarządzania stanami magazynowymi, który pozwala sprawdzać dostępność produktu. Platforma jest zintegrowana z systemami płatności PayPal i CyberSource.

martens4b

Chris Jones, generalny dyrektor e-commerce w firmie Dr. Martens powiedział, że są trzy zasadnicze elementy, kótre zdecydują o powodzeniu tego projektu: głęboka wiedza technologiczna Hybris, umiejętności zarządzania czasem i budżetem, a także otwartość i chęć współpracy. Zespół Sceneric ściśle współpracował z wewnętrznym zespołem IT firmy Dr. Martens, aby właściwie dostosować platformę, co pozwoli firmie szybko uruchomić sprzedaż. Najpierw ruszył sklep na rynku amerykańskim, następnie na brytyjskim i francuskim, a także strona mobilna.

Przeczytaj cały artykuł w angielskim serwisie Evigo.com