Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios
Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios

Rozmowa z Tomaszem Jagiełło, prezesem zarządu Helios SA, który wyjaśnia, dlaczego kolejne kino sieci Helios znajdzie się w obiekcie handlowym kieleckiego dewelopera.

W realizowanej przez Echo Investment Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze jeszcze w tym roku zostanie otwarte kino sieci Helios. Skąd decyzja o lokalizacji kina w tym mieście?

Tomasz Jagiełło: – Rozwój naszej firmy oparty jest głównie na inwestycjach w multipleksy w miastach małej i średniej wielkości. W tym segmencie rynku Helios jest liderem i wybór Jeleniej Góry nie był przypadkowy. To miasto z wieloma atrakcjami, ale wyraźnie brakowało w nim nowoczesnego, wielosalowego kina z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory jeleniogórzanie, chcąc zobaczyć kinowe premiery, musieli się fatygować do oddalonej o ponad 50 km Legnicy. Już teraz docierają do nas pozytywne głosy mieszkańców Jeleniej Góry, którzy są bardzo zadowoleni, że wkrótce będą mieli nowoczesne kino oferujące najnowsze filmy na miejscu.

W Jeleniej Górze ma powstać konkurencyjny obiekt, skąd więc decyzja o wyborze akurat Galerii Sudeckiej?

– To obiekt, który powstaje w sprawdzonej od kilkunastu lat lokalizacji, jest świetnie skomunikowany z resztą miasta, łatwo też do niego dojechać z okolicznych miejscowości. Wokół znajdują się duże osiedla mieszkaniowe, a ul. Jana Pawła II to jedna z głównych arterii miasta. Poza tym Galeria Sudecka będzie największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Jeleniej Góry. To naturalne, że chcemy być obecni właśnie w takim miejscu. Ważne jest także to, że Galeria Sudecka jest w zaawansowanym stadium budowy, tu nie było żadnego ryzyka, że inwestycja nie powstanie. Poza tym Echo Investment to doświadczony deweloper i jeden z naszych sprawdzonych partnerów. Nasze kina z powodzeniem działają w obiektach Echo w całej Polsce – w Galerii Echo w Kielcach, Galerii Olimpia w Bełchatowie, w Outlet Park Szczecin, a w marcu tego roku do tego grona dołączyło kolejne kino Helios, tym razem w Galerii Amber w Kaliszu. W tej ostatniej lokalizacji zdecydowaliśmy się na nowatorski koncept kina, dostosowany do architektonicznej formy Galerii Amber. Jestem bardzo dumny z rezultatu tego projektu, to kino jest po prostu piękne. Do grona kin w obiektach Echo wkrótce dołączy Helios w Galerii Sudeckiej. Cieszę się, że to właśnie nasza sieć będzie mogła zapewnić mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic wygodę i przyjemność korzystania z oferty rozrywkowej.

Jakie plany ma sieć Helios na ten i przyszły rok?

– Oprócz kina w Jeleniej Górze w tym roku otworzymy jeszcze nasze nowe kina w Białymstoku i Starachowicach. W przyszłym roku natomiast 2 duże nowe multipleksy Heliosa zostaną otwarte w CHR Sukcesja w Łodzi oraz w Galerii Bielany we Wrocławiu.