Galeria Świnoujście
Galeria Świnoujście

W II kw. 2015 roku nastąpi otwarcie Galerii Świnoujście. Inwestorem projektu o powierzchni 10 tys. mkw. GLA jest spółka Winston sp. z o.o. Koszt inwestycji to 60 mln zł.

Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 tys. mkw. rozpoczęła się jesienią 2013 roku. Galeria Świnoujście składa się z 3 kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Na trzeciej kondygnacji obiektu umieszczony będzie parking dla łącznej ilości około 100 samochodów. Poza parkingiem znajdującym się w Galerii Świnoujście, w jej najbliższym otoczeniu położone są również parkingi ogólnodostępne, na których mieści się około 400 samochodów i z których również będą mogli korzystać klienci Galerii. W Galerii znajdować się będzie około 45 lokali i stoisk handlowych, powstanie także multipleks z 4 salami kinowymi. Najemcami Galerii Świnoujście będą m.in. firmy CCC, Cropp, Deichmann, H&M, Hebe, House, Mohito, Neonet, Reserved, Sinsay.

Na generalnego wykonawcę projektu wybrano firmę Calbud, firmę z ponad 20-letnim doświadczeniem w tego typu inwestycjach, realizowanych zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.
Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Federeacyjne Biuro Architektoniczne (FBA), firma z bogatym doświadczeniem w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej. Architektura obiektu jest funkcjonalna o wyważonych, eleganckich proporcjach. Budynek charakteryzuje prosta, nowoczesna forma, która komponuje się z otoczeniem inwestycji.

Galeria Świnoujście jest, jak poinformowali przedstawiciele inwestora, jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na tym terenie. Generalny inwestor projektu, spółka Winston Sp. z o.o., planuje zakończyć budowę jeszcze w II kw. 2015 roku.

Galeria Świnoujście usytuowana jest w centrum miasta, pomiędzy 3 ulicami: Dąbrowskiego, Piastowską i Konstytucji 3-go Maja. Projekt inwestycji wpisuje się w realizowany przez władze miasta program rewitalizacji centrum (m.in. budowa Centralnego Układu Komunikacyjnego, rewitalizacja Placu Wolności). Położenie Galerii Świnoujście, pozwala jej na dotarcie do znaczącej liczby potencjalnych klientów. Liczba osób mieszkających w zasięgu od 10 do 30 minut jazdy samochodem od Galerii wynosi około 129 tys. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj fakt, że Świnoujście odwiedzane jest co roku przez około 2,5 mln turystów – zarówno polskich, jak i zagranicznych.