Galeria Rumia
Galeria Rumia

22 maja br. w Galerii Rumia zostanie otwarty salon nowego najemcy. W centrum handlowym rozpocznie działalność sklep sieci dyskontowej KiK. Lokal zajmujący powierzchnię około 430 mkw., zlokalizowany jest na poziomie -1 obiektu.

KiK, czyli Kunde ist König (co po polsku oznacza „klient to król”), w swojej ofercie sprzedażowej posiada odzież damską, męską, dziecięcą i niemowlęcą, a także zabawki, kosmetyki oraz akcesoria do domu. W chwili obecnej sieć posiada ponad 3 tys. sklepów na całym świecie, a docelowo w samej Europie ma być ich aż 4 tys.

Jak informuje Upside Property Management, zarządca Galerii Rumia, trwa proces rekomercjalizacji centrum. Już niebawem jego oferta zostanie wzbogacona o znaczące marki: Jysk, Neonet czy Biedronka. Zarządca dodaje, że negocjuje kolejne umowy z przedstawicielami wielu branży.

– Coraz częściej duzi najemcy decydują się na otwarcia w Galerii Rumia. Miasto to stanowi obecnie dynamicznie rozwijające się zaplecze mieszkalne dla osób pracujących w Trójmieście, przyciąga wielu nowych mieszkańców, szczególnie ludzi młodych. Przykładem dobrze odzwierciadlającym tą charakterystykę może być bardzo dobre otwarcie Multikina w Galerii Rumia. Wiadomo, że tego typu najemcy najchętniej otwierają się raczej w większych miastach. Tymczasem Multikino w Galerii Rumia ma się bardzo dobrze i notuje od swojego otwarcia wyniki sprzedaży powyżej prognoz. W Rumi w kompleksowy sposób łączymy zarówno koncepty modowe – jak Reserved, Mohito, Cubus, C&A, ze sklepami profilu ekonomicznym – jak supermarket, dyskonty odzieżowe: Pepco, Textil Market – oraz ofertą gastronomiczną i rozrywkową, jak wspomniane wcześniej Multikino, klub fitness i food court – mówi w rozmowie z Retailnet Karol Kalicki, prezes zarządu i założyciel Upside Property.

Galeria Rumia to obiekt handlowy o powierzchni ponad 40 tys. mkw., z 460 miejscami parkingowymi. Centrum handlowe leży przy głównej trasie przejazdowej z Trójmiasta na Pomorze Zachodnie, blisko stacji SKM. W obiekcie znajdują się 3 poziomy handlowe. Do głównych najemców galerii należą: C&A, Reserved, Multikino, Cubus, Cropp Town, Pepco, Rossmann i CCC.