Wmurowanie kamienia węgielnego na budowie CH-R Sukcesja
Wmurowanie kamienia węgielnego na budowie CH-R Sukcesja

Z udziałem znamienitych gości odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi. Wśród uczestników byli m.in. przedstawiciele firm zaangażowanych w projekt, sieci handlowych, kultury i biznesu, a honorowymi gośćmi – wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i prezydent miasta Hanna Zdanowska.

Ceremonia została zorganizowana na specjalnie zaaranżowanej scenie na poziomie -1. Goście obserwowali ją z wyższej kondygnacji, stojąc wokół okręgu wyznaczonego za pomocą udekorowanych barierek.

– Na obecnym etapie tworzenia Sukcesji widoczne są jej fundamenty, których roli w procesie budowy nie sposób przecenić. W moim pojmowaniu rzeczywistości, również tej gospodarczej, najbardziej trwałe fundamenty tworzą ludzie, ich marzenia, zaangażowanie, służenie innym ludziom i miejscom. Sukcesja kiedyś była marzeniem, dziś przybiera realną postać. Jej prawdziwym kamieniem węgielnym są właśnie ludzie – powiedział Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu, dziękując wszystkim zaangażowanym w projekt.

Z kolei Jerzy Mirgos, prezes zarządu Mirbudu, generalnego wykonawcy, poinformował o dynamicznie postępującej budowie, na której codziennie pracuje około 300 osób, a otwarcie Sukcesji nastąpi w przyszłym roku.

– Ten obiekt potwierdza hasło, że Łódź potrafi i w pełni zasługuje na miano stolicy województwa łódzkiego. Mam nadzieję, że to miejsce odwiedzać będą rzesze gości, nie tylko łodzian – mówiła wojewoda Jolanta Chełmińska.

Prezydent Hanna Zdanowska, gratulując inwestorowi przedsięwzięcia, stwierdziła: – Sukcesja to dziedzictwo i przekazywanie tradycji. Inwestycja potwierdza hasło strategii rozwoju miasta, że „Łódź buduje” i to nie tylko w wymiarze komunalnym. Do działania przystąpili również łódzcy przedsiębiorcy, którzy mieli pomysł i wcielają go w życie.

Marszałek Cezary Grabarczyk zaznaczył, że Sukcesja będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w Łodzi, który zapewni też łodzianom miejsca pracy, a marszałek Witold Stępień, życząc Sukcesji sukcesu, podkreślił, iż „bycie w takim miejscu to duża przyjemność”.

Katarzyna Borkowska, wiceprezes Heliosa, wyraziła zadowolenie, że dzięki nowej inwestycji ziści się marzenie o kinie Heliosa w rodzimym mieście firmy, jakim jest Łódź.

Wmurowanie kamienia węgielnego na budowie CH-R Sukcesja
Wmurowanie kamienia węgielnego na budowie CHR Sukcesja

Po złożeniu podpisów na akcie erekcyjnym został on włożony do kapsuły czasu, a następnie symbolicznie wmurowany.

Sukcesja powstaje przy al. Politechniki 5, w sąsiedztwie kampusu Politechniki Łódzkiej i vis-a-vis Expo-Łódź. Na 3,2 ha terenu i ponad 128 tys. mkw. powierzchni całkowitej znajdą się: nowoczesna galeria handlowa, strefa rozrywkowo-rekreacyjna i dwupoziomowy, naziemny parking z ponad tysiącem miejsc postojowych. W kompleksie powstanie około 2 tys. miejsc pracy.

Pierwsi klienci zawitają tu w przyszłym roku.

Sukcesja będzie zaprezentowana podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2014 (stoisko nr 5.4).