Fitness24Seven
Fitness24Seven

Do grona najemców poznańskiej Galerii Dębiec dołączył szwedzki Fitness24Seven – nowa na polskim rynku sieć klubów fitness czynnych całą dobę, która właśnie w Polsce rozpoczyna swoją ekspansję poza kraje Półwyspu Skandynawskiego.

Galeria Dębiec, która powstaje w Poznaniu, podpisała umowę najmu z kolejnym dużym najemcą. Polska jest pierwszym rynkiem poza granicami państw Półwyspu Skandynawskiego, w którym sieć zdecydowała się otworzyć swoje kluby.

– Zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z Galerię Dębiec, ponieważ widzimy duży potencjał zarówno samego obiektu, jak i jego lokalizacji. Przeprowadziliśmy szczegółową analizę rynku i doszliśmy do wniosku, że nowa, wysokiej jakości i jednocześnie korzystna cenowo siłownia, idealnie pasuje do tego miejsca i konceptu handlowego Galerii Dębiec – mówi Oliver Bordowski, Business Development Fitness24Seven.

– Dopiero wchodzimy na polski rynek, zaczynamy od Poznania. Rynek jest bardzo chłonny, Polacy coraz bardziej dbają o zdrowie i kondycję fizyczną, przez co popyt na tego typu usługi jest wysoki. W ciągu najbliższych miesięcy nasze siłownie pojawiać się będą również w innych, większych miastach Polski – dodaje Oliver Bordowski.

Fitness24Seven jest dynamicznie rozwijającą się w Szwecji siecią klubów fitness. W ciągu 10 lat stała się jedną z największych firm działających na szwedzkim rynku fitness. Obecnie posiada blisko 130 siłowni na terenie Szwecji, Norwegii i Finlandii. Według prognoz do końca 2014 roku sieć planuje mieć w swoim portfolio łącznie 160 siłowni, w kolejnym roku chce dojść do liczby 220 klubów.

– Fitness24Seven to duża sieć klubów fitness, która dopiero wchodzi na polski rynek, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że zdecydowała się podpisać z nami umowę i dołączyć do grona najemców Galerii Dębiec. Tym bardziej że koncept siłowni czynnej 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, jest nadal dość rzadko spotykany w Polsce i z pewnością znajdzie wielu zwolenników – mówi Przemysław Tamborski z firmy Eudeco, odpowiedzialnej za komercjalizację Galerii Dębiec.

Otwarcie Galerii Dębiec planowane jest na jesień tego roku. Będzie to dwupoziomowe centrum handlowo-usługowe typu convenience. Znajdą się tu 54 lokale handlowo-usługowe, a wśród nich Biedronka, Hebe, Pepco, biuro podróży Holiday Land, pralnia Nata czy apteka Dom Leków. Będzie tu również sala zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna, punkty usługowe – takie jak kantor, kwiaciarnia, usługi krawieckie, a także sklep ze zdrową żywnością oraz sklepy z odzieżą, obuwiem i dodatkami. Dla klientów galerii dostępne będą łącznie 343 bezpłatne miejsca parkingowe. Obiekt powstaje w dzielnicy Dębiec, przy ul. 28 Czerwca 1956 r., w bliskiej odległości od autostrady A2. Inwestorem Galerii Dębiec jest firma RED – Real Estate Development.