marcredo Center Kutno
marcredo Center Kutno

Firma doradcza Cushman & Wakefield przejęła zarządzanie 5 nieruchomościami handlowymi należącymi do firmy elbfonds Development. Łączna powierzchnia najmu obiektów to 56 tys. mkw.

Galerie, którymi zarządzać będzie Dział Zarządzania Nieruchomościami firmy Cushman & Wakefield, to: Centrum Handlowe Lubin mieszczące się przy ul. Leśnej, Centrum Józefosław w Piasecznie oraz 3 obiekty marcredo Center zlokalizowane w Ciechanowie, Szczecinie i Kutnie.

– Rozwój rynku handlowego wpływa na zwiększone zapotrzebowanie na profesjonalne usługi zarządcze. To już drugie w tym roku przejęcie dużego portfela nieruchomości przez dział zarządzania firmy Cushman & Wakefield. Wcześniej na skorzystanie z naszych usług zdecydował się fundusz Episo 3 zarządzany przez Tristan Capital Partners, powierzając nam swoich 5 centrów handlowych – mówi Aneta Rogowicz-Gała, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Cushman & Wakefield.

Firma elbfonds Development jest deweloperem nieruchomości handlowych specjalizującym się w obiektach zlokalizowanych w miastach średniej wielkości. Oprócz 5 centrów, którymi zarządzać będzie firma Cushman & Wakefield, do firmy elbfonds Development należą również nieruchomości m.in. w Głogowie, Janowie Lubelskim, Krośnie, Jaworznie, Myśliborzu, Piekarach Śląski i Poznaniu. Polski oddział firmy należy do grupy spółek elbfonds z siedzibą w Hamburgu.

Dział Zarządzania Nieruchomościami firmy Cushman & Wakefield specjalizuje się w zarządzaniu obiektami biurowymi, handlowymi oraz magazynowymi. Firma Cushman & Wakefield została założona w 1917 roku i obecnie zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w 253 biurach w 60 krajach. Zarządza aktywami o wartości ponad 3,7 mld dolarów.

elbfonds Development zaprezentuje swoje projekty podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 5.5. Forum odbędzie się 17–18 września 2014 roku w Warszawie. Więcej informacji o Forum TUTAJ.