Grzegorz Latała, Mayland RE
Grzegorz Latała, Mayland RE

Firma Mayland komercjalizuje Galerię Galena w Jaworznie. Komercjalizacja stała się nową usługą świadczoną przez dewelopera na rynku centrów handlowych. O tym, jak będzie przebiegać pozyskiwanie najemców do obiektu i jakie zalety ma to centrum, rozmawiamy z Grzegorzem Latałą, leasing dyrektorem firmy Mayland RE.

Czym zamierzacie zachęcić najemców do leasingu powierzchni w Jaworznie?

– Galena to przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja. Galeria jest jedynym, a zatem również najlepszym projektem w mieście i oczywiście projektem najpełniej odpowiadającym na potrzeby miasta i jego mieszkańców. Przygotowując projekt, każdorazowo przeprowadzamy analizę rynku i potrzeb mieszkańców miasta i regionu, aby sprawdzić, czy inwestycja jest zasadna, i według nas ten projekt ma duży potencjał. Ważną zaletą Galeny będzie część rozrywkowa, takiej oferty nie ma w mieście i mieszkańcy bardzo na nią czekają. W Jaworznie nie ma dotychczas kina. Otwarcie multipleksu w Galenie spowoduje podobny efekt, jaki widzieliśmy w innych miastach tej wielkości, które nie miały centrum o bogatej ofercie rozrywkowej – to tutaj tętnić będzie życie miasta. Galeria położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych, 5 minut pieszo od Rynku. Galena ma idealne połączenie z drogą krajową Katowice – Kraków i dogodny bezpośredni dojazd z autostrady ulicą Rzemieślniczą. Jaworzno położone jest na granicy Śląska i Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego. To jedno z większych miast regionu zamieszkane przez ponad 100 tys. osób. Centrum powstanie na działce o powierzchni 6,2 ha.

Jak sprofilowany jest ten projekt?

– Jest to typowe miejskie centrum handlowe średniej wielkości. Będzie tam oczywiście supermarket i usługi, duża część rozrywkowa, w tym kino, fitness, restauracje oraz pełna oferta sklepów odzieżowych. Galena będzie galerią dwupoziomową. Na poziomie -1 znajdować się będzie parking na 860 miejsc. Z parkingu na poziom parteru prowadzić będą 2 wejścia. Na poziomie 0 (powierzchnia 20 tys. mkw. GLA) znajdzie się market spożywczy (ponad 5 tys. mkw) oraz sklepy z modą i usługi. Na poziomie +1 (11 tys. mkw. GLA) planowane jest kino (do 6 sal), fitness, sklep z elektroniką (do 1,4 tys. mkw.), sklep wyposażenia wnętrz, food court, usługi oraz duży plac do zabaw dla dzieci (460 mkw.).

Kiedy jaworzanie zrobią zakupy w Galenie?

– Trwa budowa centrum, która rozpoczęła się 20 marca 2014 uroczystością wmurowania kamienia węgielnego. Chcielibyśmy otworzyć obiekt przed końcem 2015 roku.

 

Firma Mayland będzie obecna podczas wrześniowego Shopping Center Forum 2014. Na stoisku 2.5. będzie można porozmawiać z przedstawicielami formy na temat nowych usług oferowanych przez firmę, a także zapoznać się z projektami obiektów handlowych. Więcej szczegółów na temat SCF 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.