Ikea Lublin
Ikea Lublin

Inter IKEA oraz Grupa Muszkieterów zawarły wspólną umowę, dzięki której w Lublinie pojawi się pierwszy supermarket sieci Intermarché. Zaczęły się już prace dostosowujące projekt centrum do wymogów nowego operatora spożywczego. Natomiast już w połowie czerwca ruszy budowa dróg dojazdowych do centrum.

W czerwcu, gdy tylko deweloper otrzyma prawomocne pozwolenie, ruszą prace związane z budową dróg dojazdowych. Powstaną ul. Dłotlice na odcinku od ul. Nasutowskiej do granicy miasta oraz ul. Nasutowska na odcinku, który połączy realizowaną przez miasto ul. Stefczyka z Aleją Spółdzielczości Pracy.

Po wybudowaniu centrum handlowego ze zintegrowanym sklepem IKEA lublinianie zyskają około 800 nowych miejsc pracy, w tym kilkadziesiąt w Intermarché. Wiele osób znajdzie zatrudnienie już wcześniej u podwykonawców projektu budowy dróg oraz samego centrum.

Otwarcie centrum handlowego planowane jest na 2016 rok.

Inwestycja Intermarché, jak poinformowano, przyniesie gminie również korzyści z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych oraz nieruchomości, gdyż supermarket zarejestrowany będzie bezpośrednio w Lublinie.
W ofercie lubelskiego supermarketu Intermarché klienci znajdą wybór towarów spożywczych oraz przemysłowych, w tym produkty ekologiczne, a także marek własnych Intermarché. Ponadto supermarket będzie posiadał własną piekarnię, wędzarnię, ma też prowadzić rozbiór mięsa. W punkcie sprzedaży dostępna będzie także obszerna oferta win, które dobierane są przez enologa Intermarché. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, całkowita powierzchnia wynajęta przez Intermarche to blisko 2,9 tys. mkw. mkw.

Inter IKEA Centre Group Poland należy do grupy spółek IKEA. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok IKEA w należących do Inter IKEA Centre Group Poland centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Inter IKEA Centre Group Poland jest właścicielem 8 centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz 3 w Warszawie. Obecnie firma przygotowuje się do rozbudowy Park Handlowy Bielany we Wrocławiu, Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie oraz budowy centrum handlowego w Lublinie.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 250 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 205 supermarketów Intermarché i 97 Bricomarché. Wyznaczaniem kierunków strategicznych dla obu sieci w Polsce zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2013 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły prawie 40 mld euro.

Przedstawiciele Inter Ikea Centre Group Poland będą uczestnikami Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Swoje projekty zaprezentują przy stoisku 5.7. Więcej informacji o Forum TUTAJ.