Salon Wojas
Salon Wojas

Spółka Wojas SA 23 maja br. otworzyła salon firmowy Wojas w Centrum Handlowym Letňany w Pradze. Jest to druga lokalizacja sieci Wojas w Czechach. Pierwszy salon firmowy również działa w Pradze. Został otwarty we wrześniu 2013 roku w CH Palladium.

Wnętrze nowego salonu wyróżnia się przestrzennym układem białych mebli, doskonale komponujących się z szarymi, surowymi ścianami. Oryginalny charakter podkreślają stalowe elementy oraz zdjęcia ilustrujące proces produkcji obuwia.

Własna detaliczna sieć sprzedaży Wojas na 31 marca 2014 roku liczyła 161 sklepów, z czego 152 w kraju, 8 na Słowacji i 1 w Czechach. W I kw. 2014 roku spółka kontynuował remodeling istniejących sklepów.

W I kw. 2014 roku spółka otworzyła 7 nowych własnych sklepów w Polsce (Galeria Mokotów Warszawa, Ogrody Elbląg, CH Europa Centralna Gliwice, CH Gołąbkowice w Nowym Sączu, Atrium Felicity Lublin, Galeria Amber Kalisz, Galeria Siedlce), zamykając 1 w Solaris Opole. Dodatkowo uruchomiła jeden sklep na Słowacji – Avon Bratysława i zamknęła 2 sklepy zlokalizowane w Presov i Nitra.

W tym okresie skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły około 44,5 mln zł, co oznacza wzrost o 23,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego. Wzrost sprzedaży wynika z większej sprzedaży w sieci detalicznej – wzrost sprzedaży o 43,7 proc., przy spadku sprzedaży o 28,8 proc. w kanale hurt i pozostałe.

Przedstawiciele spółki Wojas SA wezmą udział w jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014.