Salon Pull & Bear w nowym koncepcie

Firma Inditex, do której należy popularna sieć odzieży młodzieżowej Pull&Bear, planuje otworzyć salon brandu w kolejnym centrum handlowym. Znajdzie się on w galerii Tarasy Zamkowe, której otwarcie zaplanowano na I kw. 2015 roku.

Inditex rozwija sieć salonów marki w Polsce w oparciu o działalność na terenie centrów handlowych. Firma otwiera po kilka sklepów tej sieci rocznie w naszym kraju. W bieżącym roku do tej pory rozpoczął działalność tylko jeden sklep Pull&Bear. Znalazł się on w Centrum Handlowym Atrium Felicity w Lublinie.

– W ubiegłym roku sieć poszerzyła się o 3 sklepy, które zostały otwarte w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni, Galerii Katowickiej oraz w Centrum Handlowym Plac Unii w Warszawie – usłyszeliśmy od przedstawicieli polskiego oddziału firmy Inditex.

Inditex planuje dalszy rozwój marki w naszym kraju, jednak jej przedstawiciele nie mogą jeszcze mówić o szczegółach nowych otwarć. Spółka otwiera nowe sklepy brandu nie tylko w największych aglomeracjach, ale także w średnich miastach.

W kwietniu 2013 firma Inditex zdecydowała się na wprowadzenie nowego wizerunku salonów marki Pull&Bear. Nowe rozwiązania zostały jako pierwsze zastosowane w salonie w Kolumbii, mierzącym 1000 mkw. i zajmującym dwa poziomy. Wystrój wnętrza skierowany jest do młodych i dynamicznych odbiorców.

Obecnie na świecie działa 6340 sklepów 8 marek sieci Inditex. Łącznie we wszystkim krajach, do których dotarła marka Pull&Bear, otwarto 853 salony tego brandu.

Oprócz sieci Pull&Bear Inditex w swoim portfolio posiada także marki: Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home oraz nieobecną w Polsce sieć Uterqüe.

Amancio Ortega, właściciel grupy odzieżowej Inditex, w ubiegłym roku znalazł się na 4. miejscu listy najbogatszych ludzi na ziemi. Tym samym Ortega utrzymał pozycję najbogatszego człowieka w Europie. Według agencji Bloomberg jego majątek wynosił wtedy 56 mld dolarów.

Przedstawiciele sieci Inditex będą obecni podczas Shopping Center Forum 2014. Więcej szczegółów na temat SCF 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.