Salon Bytom
Salon Bytom

Spółka Bytom w maju powiększy sieć sklepów o 2 nowe punkty w centrach handlowych. – Pierwszy sklep ruszył 23 maja w Galerii Łódzkiej, a otwarcie drugiego przewidujemy na 30 maja w Alfa Centrum Białystok. Jeszcze w tym roku planujemy kolejne otwarcia salonów, ale nie możemy potwierdzić lokalizacji – mówi redakcji Retailnet Krzysztof Pyzik z działu marketingu Bytom SA.

W tym roku spółka uruchomiła już 2 sklepy w centrach handlowych. 20 marca br. ruszył sklep własny w Centrum Handlowym Atrium Felicity w Lublinie oraz sklep franczyzowy w Galerii Amber w Kaliszu. Obydwa punkty zostały zaprojektowane w nowej aranżacji, mającej na celu zaprezentowanie zmian, jakie zaszły w oferowanych produktach. Spółka otwiera sklepy własne i franczyzowe w centrach handlowych. Obecnie w ramach sieci Bytom funkcjonuje 75 sklepów.

Przypomnijmy: w 2013 roku otwartych zostało 6 salonów firmowych marki o powierzchni 834 mkw., zmieniono lokalizację 2 salonów (zmniejszenie metrażu o 101 mkw.) oraz zlikwidowano 4 sklepy o powierzchni 395 mkw. Nowe sklepy zostały uruchomione w centrach handlowych: CH Arkadia, Galeria Mokotów, CH Gdynia Riviera, CH Poznań City Center, Galeria Bałtycka, Galeria Katowicka. Otwarty w zeszłym roku salon w CH Arkadia to jedyny sklep, w którym dostępne są unikalne kolekcje marki stworzone we współpracy z uznanymi projektantami w ramach projektu Bytom and Designers. Sklep zajmuje powierzchnię 256 mkw.

Bytom SA prowadzi sprzedaż detaliczną w sieci sklepów własnych i sprzedaż hurtową pod markami Bytom oraz Intermoda. Kolekcja Bytom jest projektowana w biurze w Krakowie, a produkcja realizowana w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na terenie Europy oraz Azji. Podstawowym rynkiem produkcji pozostaje Polska, gdzie spółka realizuje produkcję formalnej części kolekcji. Strategicznym producentem dla Bytom SA jest Spółka ZO Bytom sp. o.o., która zaopatruje sieć sklepów zarządzaną przez Bytom w kolekcje garniturów, marynarek oraz spodni.