Rosja liderem e-commerce w Europie

Dostami.ru, rosyjski sklep internetowy specjalizujący się w wysyłce towarów z amerykańskich e-sklepów do Rosji oraz państw wchodzących w skład WNP, nawiązał współpracę z eBay. Wspólnie firmy planują ułatwić wysyłkę produktów zamówionych na eBay kupującym zza granicy.

Dostawa na wirtualny adres

Przedstawiciele Dostami.ru twierdzą, że nowy system dostaw opracowany wspólnie ze specjalistami z eBay znacznie ułatwi zamawianie towarów z popularnego portalu aukcyjnego. Ma on działać na zasadzie adresu wirtualnego. Każdy użytkownik, który zarejestruje się na stronie us.dostami.ru otrzyma taki wirtualny adres w Stanach Zjednoczonych, który następnie może zamieścić jako adres dostawy w danych swojego konta na eBay. Zamówione przez niego towary zostaną przesłane do centrum logistycznego Dostami w USA, a następnie przekazane pod właściwy, rosyjski adres. Klienci będą też mieli możliwość wysłania kilku produktów w jednej paczce aby zaoszczędzić na wysokich kosztach przesyłek międzynarodowych.

Kupujący na eBay będą także mogli wybrać spośród kilku opcji wysyłki (np. z pełnym ubezpieczeniem), oraz otrzymają dostęp do całodobowego centrum obsługi klienta, zatrudniającego konsultantów biegle posługujących się językiem rosyjskim. Dostami.ru zintegrowało także swój algorytm wyszukiwania z wyszukiwarką eBay, dzięki czemu klienci z Rosji będą mogli bez problemu odnaleźć na amerykańskim eBayu interesujące ich produkty korzystając z wyszukiwarki we własnym języku.

Nowa usługa jest bardziej popularna niż rosyjski eBay

Rosyjska wersja eBay ruszyła w kwietniu 2013 roku. Jednak nawet mimo faktu, że oferuje ona wyszukiwanie w języku rosyjskim oraz została zintegrowana z rosyjskim PayPalem, nie cieszy się taką popularnością jak Dostami.ru. Może to wynikać z faktu, że nie oferuje ona dostępu do pełnego asortymentu amerykańskiej wersji serwisu. Nowa usługa oferowana przez Dostami.ru da rosyjskim konsumentom nie tylko dostęp do szerszego wyboru produktów, ale także usług. Dzięki temu będą mogli otrzymywać zamówione towary łatwiej i szybciej niż do tej pory.

Przedstawiciele Dostami twierdzą, że pomysł na nową usługę powstał w wyniku rosnącego zapotrzebowania na towary z USA, które dotychczas były niedostępne w rosyjskich e-sklepach oraz na rosyjskim eBayu. Zapewniają też, że usługa pozwala także zamawiać towary z portalu Amazon.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu w serwisie Evigo.com