logistics-komputronik

Komputronik S.A., dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator jednego z największych w kraju e-sklepów z elektroniką www.komputronik.pl, podpisał umowę z Panattoni Europe na wynajem 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w parku logistycznym położonym w w Komornikach pod Poznaniem.

Nowy magazyn i outlet

Umowa została podpisana na 5 lat z możliwością jej przedłużenia o kolejne 5 lat. Panattoni wybuduje obiekt w systemie „built-to-suit”, czyli zgodnie z wymaganiami Komputronik. Planowane oddanie do użytku powierzchni to luty 2015 r. Komputronik zamierza przenieść do nowo wynajętego obiektu wszystkie operacje magazynowe. W nowym budynku znajdzie się także duży outlet, w którym będzie można kupić pełen asortyment produktów z oferty Komputronik, produkty z końcówek serii oraz wycofane z ekspozycji w salonach w atrakcyjnych cenach. Do centrali spółki w Poznaniu przeniesiony zostanie serwis i produkcja, które obecnie zajmują wynajmowany budynek. Część zwolnionych powierzchni będzie przeznaczona na rezerwę rozwoju powierzchni biurowych, jednak w większości zostaną one przeznaczone na wynajem komercyjny.

Nowo wynajęty magazyn ma ze względu na potrzeby spółki dogodną lokalizację – około 3 km od siedziby Komputronik, w niedalekiej odległości od centrum logistycznego głównego partnera logistycznego spółki – firmy DHL Express. Pozwoli to na realizację nawet wieczornych zamówień z dostawą na kolejny dzień roboczy. Dodatkowo nowy magazyn znajduje się w pobliżu znaczących węzłów komunikacyjnych (przecięcie autostrady A2 i drogi ekspresowej S11) dając możliwość na szybkie dostarczenie produktów do centrów przeładunkowych na terenie Niemiec, gdzie Komputronik GmbH, spółka zależna Komputronik, rozpocznie wkrótce działalność. Dzięki temu możliwa będzie dostawa zamówionych produktów na następny dzień, co na rynku niemieckim jest oczekiwanym przez klientów standardem.

Lokalizacja jest kluczowa

„Rozwijamy się bardzo dynamicznie w kraju, planujemy dalszy rozwój naszej działalności na rynkach zagranicznych, szczególnie rynku niemieckim. Rok temu zapowiadaliśmy zwiększenie naszej istniejącej powierzchni magazynowej, która jest nam niezbędna do efektywnego działania” – tłumaczy Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A. w rozmowie z Evigo.pl. „Wybraliśmy ofertę Panattoni, ponieważ ich najnowszy park logistyczny położony jest zaledwie 3 km od naszej siedziby, co było jednym z najistotniejszych czynników przy wyborze lokalizacji nowego magazynu” – dodaje.

Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik SA_1
Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik SA

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Komputronik Biznes, Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, Activa, Log Systems, Contanisimo Limited a także czeska spółka K24. Komputronik S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku.  Deweloper wybudował dotychczas w Polsce i Czechach ponad 2 miliona m² nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Aktualnie Panattoni Europe realizuje 277 000 m² nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem, a także dwie inwestycje o charakterze spekulacyjnym w Panattoni Park Poznań III oraz Panattoni Park Wrocław III. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 m² powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm jak Castorama Polska (50 000 m²) czy Polaris (33 600 m²).