TextilMarket
TextilMarket

Sieć TextilMarket przygotowuje się do otwarcia pierwszych zagranicznych placówek w Czechach i na Słowacji. Pierwszy sklep TextilMarket zostanie uruchomiony w Trenczynie na Słowacji.

Dyskonty odzieżowe na Słowacji i w Czechach będą sklepami testowymi, na podstawie których Grupa Redan podejmie decyzję o dalszej ekspansji zagranicznej segmentu na tych i innych rynkach. Dokładne terminy otwarcia warunkują procedury formalne, jednak do końca 2014 roku w planach jest otwarcie 5 sklepów TextilMarket na Słowacji i w Czechach. Ostateczna liczba placówek uzależniona jest od dostępności odpowiednich lokalizacji.

– Lokalizacje TextilMarket będą takie same jak w Polsce, czyli zarówno w centrach lokalnych, jak i przy ulicach. Zdecydowaliśmy się na rozwój sieci TextilMarket ze względu na otwartość tych rynków na biznes dyskontowy, obecność naszych konkurentów, a także na łatwy sposób zarządzania placówkami – powiedział portalowi Retailnet Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Pod koniec kwietnia spółka Redan uruchomiła pierwszy w Polsce internetowy odzieżowy sklep dyskontowy www.txm24.pl. Ponadto w kwietniu i na początku maja w kraju otwarto 4 nowe sklepy w ramach rozwoju sieci sprzedaży TextilMarket: w Rybniku w Galerii Śląskiej, w Sanoku, w Lesznie w Galerii Manhattan oraz w Koszalinie.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 600 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się salony marek Grupy.