Galeria Sudeckiej
Galeria Sudeckiej

Największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych z artykułami dla dzieci planuje kolejne inwestycje na polskim rynku. O szczegółach ekspansji redakcji Retailnet opowiada Marek Janeczko, członek zarządu Smyk

Jakie plany na najbliższą przyszłość ma sieć Smyk?

Zamierzamy otwierać nowe sklepy w  miastach, w których nie jesteśmy jeszcze obecni, oraz w miejscach, w których naszym zdaniem mamy jeszcze potencjał rozwoju. Jednym z takich miast jest Jelenia Góra, gdzie chcemy otworzyć pierwszy salon Smyka o powierzchni ponad 500 mkw. Sądzimy, że jest to optymalny format dla takiej wielkości miasta, oferujący mieszkańcom Jeleniej Góry pełen asortyment naszego sklepu.

Gdzie w takim razie  powstanie pierwszy w Jeleniej Górze salon Smyk?

Generalnie nasze sklepy otwieramy w centrach handlowych, czyli miejscach, które generują duży ruch i mają szeroką ofertę nie tylko handlową, ale także rozrywkową i usługową. W Jeleniej Górze zdecydowaliśmy się na Galerię Sudecką, która jest w zaawansowanym stadium budowy, a jej otwarcie zaplanowano jesienią tego roku. Inwestorem jest spółka Echo Investment, z którą współpracujemy od dawna w innych lokalizacjach. Planując otwarcie każdego pierwszego sklepu w danym mieście, szczególnie uważnie analizujemy możliwe lokalizacje. W przypadku Jeleniej Góry decyzja o wyborze Galerii Sudeckiej była dla nas naturalna i oczywista. Obiekt ten powstaje w sprawdzonej lokalizacji, którą mieszkańcy miasta i okolic doskonale znają od kilkunastu lat. Poza tym Galeria Sudecka będzie największym centrum handlowo-rozrywkowym w Jeleniej Górze, które dysponować będzie najszerszą ofertą. Nie mieliśmy więc wątpliwości, że nasz pierwszy jeleniogórski sklep Smyk powinien się znaleźć właśnie w takim miejscu.

Szczegółowe informacje na temat realizacji Echo Investment zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów SCF na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.