ASOS, detalista z branży odzieżowej o zasięgu globalnym, wprowadził do swojego sklepu online nową formę dostawy. Dzięki nowej usłudze, ASOS Collect, produkty zamówione w e-sklepie ASOS będzie można odebrać także w outletach sieci Collect+.

Nowy wymiar click-and-collect

Z nowej usługi można skorzystać wybierając opcję dostawy podczas płacenia za towary zamówione w sklepie internetowym ASOS. Wystarczy zaznaczyć opcję Collect+, a następnie dokonać wyboru stacjonarnego salonu sprzedaży, w którym chcemy odebrać zamówienie. Firma oferuje dwie opcje płatności: za dostawę standardową zapłacimy 3,95 funta, a do ekspresowej (odbiór następnego dnia) będziemy musieli dopłacić kolejne dwa funty. Paczka oczekuje na odbiór przez 10 dni. Podczas odbioru klient zobowiązany jest okazać dokument tożsamości oraz specjalny kod, wygenerowany podczas zakupu i przesłany przez ASOS wraz z potwierdzeniem zamówienia.

Wybór punktu odbioru został uproszczony do granic możliwości. W przypadku wybrania opcji dostawy do outletu Collect+ system wyświetla listę salonów znajdujących się w pobliżu lokalizacji konsumenta oraz prosi o wybór jednego z nich. Na liście lokacji znajdują się zarówno sklepy w hipermarketach i centrach handlowych, jak i mniejsze, lokalne placówki.

Uproszczona procedura zwrotu

Zwrot towaru odebranego w jednym z punktów Collect +także nie powinien sprawiać trudności. Wystarczy przynieść zakupione produkty do jednego z punktów odbioru oraz nakleić na nie specjalną etykietę zwrotu. Collect+ dostarczy paczkę z powrotem do ASOS, a konsument otrzyma potwierdzenie nadania ze specjalnym numerem, dzięki któremu będzie mógł monitorować stan przesyłki w internecie. Kiedy paczka dotrze z powrotem do magazynu ASOS, klient otrzyma zwrot wpłaconej kwoty.

W asortymencie e-sklepu ASOS znajduje się ponad 35 tys. produktów marki własnej firmy. ASOS oferuje wysyłkę do 234 krajów. Zamówienia te obsługiwane są w obejmującym ponad sto tysięcy metrów kwadratowych centrum dystrybucji w Wielkiej Brytanii, działającym przez siedem dni w tygodniu. Witryna cieszy się ponad 29 milionami unikalnych odwiedzin oraz została zlokalizowana na rynkach amerykańskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, australijskim, rosyjskim, oraz chińskim.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu w serwisie Evigo.com