Top Secret
Top Secret, Redan

Redan rozwija sieć sprzedaży na rynku rosyjskim. Na początku kwietnia otwarto nowy sklep Top Secret w miejscowości Nowokuźnieck w Centrum Handlowym City Mall, a w maju – sklep franczyzowy w Sarowie w Centrum Handlowym Atom.

– Na przełomie maja i czerwca br. planujemy uruchomić sklep internetowy Top Secret w Rosji. Obecnie sprzedaż online prowadzimy w Polsce i na Ukrainie – powiedział portalowi Retailnet Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Natomiast działalność operacyjna Grupy Redan prowadzona na Ukrainie przebiega bez zakłóceń. W maju uruchomiono drugi sklep Top Secret w Łucku. Niemniej zarząd Redanu podjął decyzję o chwilowym wstrzymaniu dalszego rozwoju sieci na tym rynku i zamknięciu około 5 sklepów. W związku z osłabieniem hrywny wobec złotówki renegocjowane są wszystkie możliwe koszty, w tym także stawki czynszów. Jednakże żadne radykalne decyzje nie będą podejmowane, a sytuacja na Ukrainie jest na bieżąco monitorowana i analizowana.

Przy założeniu, że nie dojdzie do dalszej eskalacji niekorzystnej sytuacji, Grupa Redan nie rozważa wycofania się z tego kraju.

Spółka Redan funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia 2 tys. osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 600 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono- i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash, oraz dyskontowe sklepy Textilmarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.