Daniel Adamiuk, Country Manager Jula Poland sp. z o. o.
Daniel Adamiuk, Country Manager Jula Poland sp. z o. o.

– W tym roku uruchomiliśmy multimarket Jula w centrum handlowym marcredo Center Szczecin. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego otwarcia i już szukamy kolejnej lokalizacji w Szczecinie. Przewidujemy, że sklep ruszy w ciągu 2 lat – powiedział portalowi Retailnet.pl Daniel Adamiuk, Country Manager Jula.

– Chcemy utrzymać tempo rozwoju sieci Jula na poziomie 3–4 sklepów rocznie. W tym tygodniu podpisujemy kolejną umowę najmu. Jeszcze nie mogę powiedzieć, w jakim mieście – dodał Daniel Adamiuk.

Jula – szwedzka sieć multimarketów – posiada łącznie 70 sklepów, z czego 11 mieści się w Polsce. W ofercie sklepów są m.in. wyposażenie domu, ogrodu czy garażu. Ponadto w asortymencie Jula znajdą się produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz wiele akcesoriów dla osób aktywnie spędzających czas, m.in. wędkując, wędrując czy jeżdżąc na rowerze.

Historia firmy Jula zaczęła się w 1979 roku, w sercu Szwecji, na farmie zwanej Jultorp. Przez te 35 lat Jula rozwijała się, najpierw otwierając swoje placówki w samej Szwecji, potem od 2008 – w Norwegii, a wreszcie od ponad 2 lat również w Polsce.

Wszystkie multimarkety w Polsce znajdują się w centrach bądź parkach handlowych. Sklepy obecne są w Warszawie (Park Handlowy Targówek), Bielsku-Białej (CH Sarni Stok), Gdańsku (Morski Park Handlowy), Gliwicach (CH Europa Centralna), Jankach (PH Janki), Lublinie (PH Tatary), Poznaniu (PH Franowo), Słupsku (CH Jantar), Wrocławiu (PH Bielany), Szczecinie oraz Łodzi. Sklepy Jula dysponują powierzchnią 3 tys. mkw.