Ruszył e-sklep z produktami kultowej marki Unitra. Wznowienie produkcji i sprzedaży podjęła się firma K-Consult. Stworzyła ona Zrzeszenia UNITRA, do którego już przystąpiło kilku polskich producentów z branży RTV.

Powrót do przeszłości

W chwili obecnej w skład Zrzeszenia UNITRA wchodzą dwie firmy: PhonoGraph – producent wzmacniacza lampowego Edward oraz Lobo-Techhnik – producent mocowań do telewizorów marki Unitra. Z firmą PhonoGraph rozpoczęto już negocjacje w sprawie produkcji przedwzmacniacza gramofonowego. Ponadto trwają też wstępne rozmowy w sprawie przyłączenia się do Zrzeszenia kolejnych polskich producentów i rozpoczęcia produkcji między innymi takich produktów, jak obudowy głośnikowe (Diora Świdnica) oraz gramofony (AdFontes). Firma nie zdradza na razie, na jakim etapie są rozmowy z pozostałymi producentami. Firma K-Consult, dystrybutor produktów Unitra, oficjalnie zaprosiła do współpracy producentów akcesoriów i sprzętu zainteresowanych koncepcją Zrzeszenia.

unitra e-sklep
W e-sklepie Unitra można na razie kupić słuchawki, uchwyty do telewizorów oraz wzmacniacze lampowe. Firma planuje jednak poszerzenie oferty

Dziś e-sklep, jutro sprzedaż wielokanałowa

„E-sklep został uruchomiony 22 maja 2014 roku. Za jego wdrożenie odpowiada firma Gtech, z którą stale współpracujemy przy tworzeniu projektów e-commerce. Ich główną wytyczną było nawiązanie do wersji graficznej nowej strony www.unitra.pl oraz oddanie „ducha minionej epoki”. Mamy w planach także wdrożenie aplikacji mobilnej. Póki co strona www.sklepunitra.pl jest jedynym kanałem sprzedaży, jednak już w najbliższych tygodniach produkty pojawią się w największych sieciach sklepów z elektroniką” – powiedział Łukasz Mikulski – kierownik ds. rozwoju sprzedaży detalicznej w K-Consult, w rozmowie z Evigo.pl. „Magazyn logistyczny sklepu jest zarazem magazynem logistycznym firmy K-Consult sp. z o.o. i znajduje się w Gdańsku. Na chwilę obecną planujemy obecność na rynku polskim, jednak w przyszłości możliwe, że rozpoczną się działania eksportowe. Tak naprawdę, UNITRA dopiero rozpoczyna swoją ekspansję, i robi to całkowicie od zera. Oficjalny sklep internetowy działa właściwie dopiero od kilku dni. Jednak już możemy powiedzieć o bardzo dużym zainteresowaniu klientów marką UNITRA” – dodał.

e-sklep unitra
Wzmacniacz lampowy EDWARD został w całości zaprojektowany i wykonany w Polsce

Podczas spotkania z dziennikarzami zwrócono uwagę także na fakt produkcji słuchawek w Chinach. Firma K-Consult zaznaczyła, że wszystkie produkty z kategorii „sprzęt audio” i „uchwyty do telewizorów” zostały zaprojektowane i wyprodukowane w polsce, oraz że intensywnie poszukiwała producentów słuchawek zapewniających odpowiedni stosunek jakości do ceny na rynku krajowym. Do tej chwili jednak nie znaleziono takiego producenta. Mimo to firma ogłosiła, ze nie zaprzestała poszukiwań owego producenta na rodzimym rynku.