KiK

29 maja 2014 roku ruszyły 3 nowe sklepy dyskontowe pod szyldem KiK. Powierzchnia handlowa tej sieci sklepów odzieżowo-tekstylnych powiększyła się tym samym o 1250 mkw. Przedstawiciele sieci będą uczestnikami Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.

Wśród lokalizacji, które ostatnio dołączyły do rozrastającej się sieci, znalazły się Kutno, Nowy Tomyśl i Łódź, w której działa już jeden sklep KiK.

– Dostrzegamy w tych miejscowościach perspektywy rozwoju i sprzyjające dla sektora usług warunki, które są dla nas bardzo ważne przy sukcesywnym budowaniu rozpoznawalności brandu. To atrakcyjne lokalizacje, w których możemy efektownie realizować strategię biznesową naszej sieci. Chcemy wykorzystać ten potencjał, szerząc wśród mieszkańców przyjętą przez naszą sieć filozofię, że zakupy można zrobić korzystnie, modnie, z pomysłem – mówi Mariusz Kulik, dyrektor generalny sieci KiK w Polsce.

Nowo otwarty w Kutnie sklep KiK mieści się w galerii Marcredo Center przy ul. Kościuszki. Zajmuje powierzchnię 410 mkw. W Nowym Tomyślu zakupy w sklepie KiK można zrobić w Domu Handlowym przy ul. Poznańskiej. Powierzchnia sklepu wynosi 435 mkw. Salon w Łodzi znajduje się z kolei w CH Atut i zajmuje powierzchnię 400 mkw.

Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3,2 tys. sklepów na terenie: Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Polski (ponad 30 sklepów). Wśród asortymentu sklepów KiK znajduje się odzież damska, męska, dziecięca i niemowlęca oraz tekstylia domowe i ogrodowe, zabawki, biżuteria i modowe dodatki.