Michał Muc, Savills
Michał Muc, Savills

– Wczesne nawiązanie współpracy z firmą zarządzającą pozwoli właścicielowi uniknąć wielu błędów już na etapie projektowania nieruchomości i przełoży się na duże oszczędności w kosztach jej utrzymania – mówi w rozmowie z Retailnet Michał Muc, dyrektor działu Real Estate Management Services w firmie Savills.

Odpowiednia firma zarządzająca pozwala podejmować dobre decyzje w odpowiednich momentach realizacji projektu.

– Skorzystanie z wiedzy doświadczonego zarządcy pozwoli m.in. na opracowanie dokładnego budżetu dla nieruchomości, zbudowanie i przetestowanie kilku wariantów rozliczeniowych, rekrutację i przeszkolenie zespołu zatrudnionego bezpośrednio w obiekcie czy przeprowadzenie procesu przetargowego na wszystkie usługi zewnętrzne. Dodatkowo wiedza, doświadczenie i rekomendacje osób pracujących w firmach profesjonalnie zarządzającymi nieruchomościami pozwolą podejmować właścicielowi najlepsze decyzje w odpowiednich momentach realizacji projektu – dodaje Michał Muc.

Jak twierdzą specjaliści firmy Savills, jednym z najważniejszych ogniw w łańcuchu procesu zarządzania centrum handlowym jest zespół osób odpowiedzialnych za jego realizację „na miejscu”, czyli pracujący bezpośrednio w obiekcie galerii. Zmieniające się warunki rynkowe, rosnące wymagania najemców i klientów centrum sprawiają, że oczekiwania stawiane dyrektorowi galerii oraz wspierającym go specjalistom z zakresu m.in. marketingu czy obsługi technicznej, są coraz wyższe. Obecnie pożądani są dynamiczni menedżerowie, najlepiej z komercyjnym doświadczeniem, a nie pasywni administratorzy.

Firma Savills jest partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. SCF w tym roku odbędzie się w dn. 17–18 września w Warszawie. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się TUTAJ.