Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty
Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty

– Jednym z aspektów rozwoju spółki Dekada Realty jest rozbudowa istniejących obiektów. Obecnie pracujemy nad rozbudową Dekady Skierniewice. Dysponujemy już odpowiednimi zmianami w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta – mówi redakcji Retailnet Aleksander Walczak, prezes zarządu, Dekada Realty.

– Planujemy przekształcić Dekadę Skierniewice w galerię handlową z dużymi najemcami odzieżowymi. Obiekt powiększy się ponad dwa razy i będzie miał kilkanaście tysięcy powierzchni najmu. Pozwoli to na zwiększenie liczby najemców z 20 do 50. Inwestycję zamierzamy zrealizować w perspektywie 2–3 lat.

– Kolejny obiekt znajduje się w Sieradzu. Rozbudowa będzie skierowana w stronę parku handlowego, ze względu na dostępność sąsiadujących działek. Tam będą mogły powstać osobne obiekty, jak kino wielosalowe czy duży sklep meblowy. Ponadto, jeśli będzie zainteresowanie najemców, nie wykluczamy powiększenia samej galerii.

– Na razie skupiamy swoje plany na tych dwóch obiektach: Dekada Skierniewice i Dekada Sieradz. Natomiast możliwości rozbudowy są również w innych naszych lokalizacjach – dodał Aleksander Walczak.

Grupa Dekada jest obecna na polskim rynku nieruchomości od 2011 roku. W portfelu firmy znajdują się nowoczesne obiekty handlowe o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy mkw. przeznaczone do robienia codziennych zakupów. Firma zrealizowała do tej pory 8 „wygodnych” centrów handlowych: w Myślenicach, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu i Nowym Targu.

Dekada Realty zaprezentuje swoje projekty podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 4.8. Więcej informacji o Forum TUTAJ.