Zielone Arkady
Zielone Arkady

 

Zielone Arkady
Zielone Arkady

– Budowę Zielonych Arkad w Bydgoszczy prowadzimy od 2 miesięcy i wyprzedzamy haromonogram o parę dni. Otwarcie zaplanowaliśmy na 29 października 2015 roku. Obiekt ma już ponad 40 proc. wynajętej powierzchni w umowach. Mamy zabezpieczonych największych najemców, tzw. anchorów. Teraz toczą się rozmowy z kolejnymi sieciami handlowymi – mówi specjalnie dla Retailnet.pl Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

Zielone Arkady będą największą galerią handlową w Bydgoszczy. Obiekt będzie oferował 50 tys. mkw. powierzchni usługowej i zostanie wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. Na terenie galerii znajdować się będzie około 180 sklepów – m.in. grupa Inditex z markami: Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius i Oysho, grupa LPP z: Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp i Home&You, supermarket Piot i Paweł.

Przy al. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, na działce o powierzchni 11,5 ha, powstaną 2 budynki. Obiekt główny to centrum handlowe z trzema kondygnacjami handlowo-usługowymi i zlokalizowaną w zachodniej części budynku kondygnacją biurową. Po stronie północnej powstanie sześciokondygnacyjny parking z miejscami postojowymi dla 1,2 tys. pojazdów i dwoma strefami dojazdowymi.

Strabag wykonuje projekt w Bydgoszczy według modelu „teamconcept”. Jest on oparty na odpowiedzialnej, partnerskiej współpracy generalnego wykonawcy i inwestora na każdym etapie realizacji projektu, która prowadzi do zmniejszenia kosztów i przyspieszenia procesu technologicznego.

Firma ECE Projektmanagement dysponuje w Polsce ok. 400 tys. mkw. powierzchni najmu w 8 centrach handlowych. Z początkiem marca br. ECE przejęła zarządzanie Poznań City Center, najnowszym centrum handlowym stolicy Wielkopolski.

Już od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej perspektywie. W 189 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 78 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 17 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiąga obroty na poziomie 21 mld euro rocznie.

Do centrów tych zaliczają się w Polsce m.in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech – Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 14 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy, Milaneo w Stuttgarcie. W sierpniu oddano do użytku Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem, w połowie października ubiegłego roku – Marmara Park w Istambule (Turcja) oraz Central w Bratysławie (Słowacja). W ramach swoich działów Office Traffic i Industries firma ECE realizuje także obiekty o innym przeznaczeniu, jak choćby niemiecką centralę firmy Philips w Hamburgu, siedzibę firmy ThyssenKrupp w Essen czy hotel Steigenberger na nowym stołecznym lotnisku w Berlinie (BER).

Udziałowcami funduszu ECE Prime European Shopping Centre Fund są czołowi inwestorzy instytucjonalni z całego świata. Fundusz ten zajmuje się głównie nabywaniem działających centrów handlowych posiadających duży potencjał wzrostu wartości.

ECE Projektmanagement jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 5.3 zaprezentuje swoje projekty handlowe.