Sklep Media Expert, Terg SA
Sklep Media Expert, Terg SA

Terg SA, właściciel elektromarketów Media Expert z końcem maja 2014 roku wystąpił do syndyka masy upadłościowej z propozycją kupna lub dzierżawy aktywów Domex sp. z o.o., zarządzającej siecią Avans.

– Spółka Terg wystąpiła z propozycją przystąpienia do uzgodnień dotyczących możliwości nabycia aktywów tego przedsiębiorstwa – w postaci przedsiębiorstwa w całości bądź jego zorganizowanych części, a także wydzierżawienia przedsiębiorstwa w całości lub w zorganizowanej części z prawem pierwokupu – poinformowali przedstawiciele Media Expert.

Jak już informowaliśmy, zainteresowana nabyciem aktywów po likwidowanej spółce Domex, właścicielu ponad 250 elektromarketów funkcjonujących pod nazwą Avans jest także Grupa Kapitałowa Action SA.

Przypomnijmy, spółka Domex, właściciel sieci ponad 250 elektromarketów Avans, w kwietniu złożyła do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wniosek o ogłoszenie upadłości. W połowie maja sąd postanowił o likwidacji spółki. Szacuje się, że zobowiązania Domexu sięgają 440 mln zł, z czego blisko jedna czwarta (ok. 110 mln zł) to zobowiązania wymagalne.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku przedstawiciele sieci Avans zapowiadali otwarcie w 2014 roku kilkudziesięciu nowych placówek handlowych. Celem sieci Avans była obecność w najatrakcyjniejszych lokalizacjach we wszystkich regionach. Spółka otwierała swoje sklepy w retail parkach, galeriach handlowych, a także jako obiekty wolnostojące.

Media Expert to sieć elektromarketów, obecna na polskim rynku od ponad 10 lat. Aktualnie na polskim rynku działa ok. 270 elektromarketów. Media Expert jest także współwłaścicielem największej w Europie Grupy Zakupowej Rynku Dóbr Elektroniki Konsumenckiej – Euronics International. Wolumen sprzedaży Euronics, realizowanej w 30 krajach europejskich wynosi 16 mld euro. Grupa poprzez 11 tys. lokalizacji, dociera łącznie do 600 mln konsumentów.