Giacomo Conti
Giacomo Conti

Marka Giacomo Conti oferująca modę męską pojawi się na jesieni bieżącego roku w dwóch nowych centrach handlowych w Olsztynie oraz Jeleniej Górze.

Salon w Galerii Warmińskiej w Olsztynie zajmie 120 mkw. powierzchni i będzie zlokalizowany na parterze obiektu. Z kolei sklep w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze będzie miał prawie 100 mkw. powierzchni na parterze nowej, budowanej obecnie części.

– Powstająca właśnie Galeria Warmińska będzie pierwszym w pełni nowoczesnym obiektem handlowym w Olsztynie, mieście z ogromnym potencjałem. Z kolei Galeria Sudecka od lat plasuje się na pierwszym miejscu wśród centrów handlowo-rozrywkowych regionu, a nowy, wysoki standard rozbudowywanej obecnie części galerii, uczyni obiekt jeszcze bardziej godnym uwagi – poinformowali Redakcję Retailnet przedstawiciele sieci Giacomo Conti.

Oba otwarcia planowane są na wrzesień/październik 2014, przy czym konkretne daty uzależnia postęp prac budowlanych.

Marka Giacomo Conti powstała w 2006 roku. Kolekcje brandu wykonane są we włoskim stylu, ale powstają w polskim szwalniach. Giacomo Conti sprowadza tkaniny od europejskich producentów takich jak Cerruti, Zegna czy Mileta.

Intensywne rozszerzanie kolekcji spowodowało, że od pierwszego kwartału 2013 roku Giacomo Conti konsekwentnie zwiększa metraż swoich lokali. Każdego roku, sieć sprzedażowa marki powiększa się o 6-10 nowych salonów mody.