Salon Henri Lloyd
Salon Henri Lloyd

Henri Lloyd, sieć sklepów oferująca odzież sportową i żeglarską, rozpoczyna ekspansję w oparciu o system franczyzowy.

– Chcemy aby nasza marka rozwijała się na terenie całego kraju. Planujemy rozbudować sieć sprzedaży dlatego też poszukujemy nowych franczyzobiorców. Firma proponuje swoim partnerom biznesowym m.in. udostępnienie towaru z własnego asortymentu w celu jego sprzedaży, pomoc w przygotowaniu wystroju lokalu czy objęcie nowego punktu działaniami marketingowymi na szczeblu lokalnym oraz ogólnopolskim – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Anna Matuszewska reprezentująca Henri Lloyd Polska sp. z o.o.

Pierwszy w Polsce salon franczyzowy został otwarty w Sochaczewie. Sklep zdecydowali się otworzyć Alina i Arkadiusz Sobieraj.

– Osoby zainteresowane podpisaniem umowy franczyzowej z firmą Henri Lloyd Polska oraz chcące dowiedzieć się więcej na temat jej warunków, proszone są o kontakt z Anną Galczewską, dyrektorem sprzedaży i marketingu Henri Lloyd Polska ([email protected]) – dodaje Anna Matuszewska.

Aktualnie sieć Henri Lloyd posiada 9 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Salony Henri Lloyd znajdują się w Gdyni w CH Klif, poznańskim Starym Browarze, krakowskiej Galerii Kazimierz, wrocławskim DH Renoma, szczecińskim Marina’Club i w PDT Toruń. Pierwszy salon franczyzowy został otwarty w Sochaczewie, a salon firmowy znajduje się w Brodnicy.

Spółka otwiera sklepy o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Henri Lloyd oferuje odzież sportową i żeglarską , odzież casual – damską i męską oraz buty i akcesoria. W ubiegłym roku minęła 20. rocznica działalności Henri Lloyd w Polsce i 50. na świecie.

Historia firmy rozpoczęła się 50 lat temu w angielskim Manchester. Pochodzący z Brodnicy Henryk Strzelecki wraz z Angusem Lloydem 1 lipca 1963 roku uruchomili działalność marki. Początkowo spółka specjalizowała się w produkcji odzieży żeglarskiej. Kolekcje trafiały nie tylko na rynek brytyjski ale także do Danii, Szwecji oraz Włoch. W tym ostatnim kraju rozpoczęła się rewolucja, która rozpropagowała firmę Henri Lloyd poza branżą żeglarską. W 1993 roku marka pojawiła się w Polsce i rozpoczęła produkcję na terenie nowej fabryki w Brodnicy.