Galeria Świnoujście
Galeria Świnoujście

Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 tys. mkw., której inwestorem jest spółka Winston sp. z o.o. przebiega zgodnie z planem.

Galeria Świnoujście składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Powierzchnia handlowo-usługowa będzie wynosić 10 tys. mkw. Na trzeciej kondygnacji obiektu umieszczony będzie parking na 100 samochodów. Poza parkingiem znajdującym się w Galerii Świnoujście, w jej najbliższym otoczeniu położone są również parkingi ogólnodostępne, na których mieści się około 400 samochodów i z których również będą mogli korzystać klienci Galerii. W Galerii znajdować się będzie około 45 lokali i stoisk handlowych, powstanie także multipleks z 4 salami kinowymi. Najemcami Galerii Świnoujście będą m.in. firmy CCC, Cropp, Deichmann, H&M, Hebe, House, Mohito, Neonet, Reserved, Sinsay. Obecnie inwestor negocjuje kontrakty z najemcami z branży drogeryjnej, odzieży dziecięcej oraz sportowej. Galeria skomercjalizowana jest w 75 procentach.

Budowa Galerii Świnoujście
Budowa Galerii Świnoujście

Obecnie realizowane są prace związane z wykonaniem izolacji, zbrojeniem siatki dolnej oraz betonowania płyty dolnej. Trwają również prace zbrojarskie. W drugiej połowie czerwca 2014 osadzane zostaną płyty prefabrykowane tworzące strop nad kondygnacją +1. Realizacja prac będzie miała charakter piramidowy. Koniec stanu surowego konstrukcji żelbetowej planowany jest na połowę października 2014, ale możliwe jest wyprzedzenie tego terminu przez generalnego wykonawcę.

Przypomnijmy, prace budowlane na terenie Galerii Świnoujście firma Calbud rozpoczęła jesienią 2013 roku, od wykonania rozbiórki budowli pozostających na terenie inwestycji. W grudniu 2013 przystąpiono do realizacji prac mających na celu przygotowania terenu pod zabudowę. W ciągu 5 miesięcy wykonano szereg robót rozbiórkowych i uszczelniających teren. Szczególnie ważne prace budowlane wiązały się z odwodnieniem terenu.

Generalnym wykonawcą projektu jest firma Calbud sp. z o.o.

Otwarcie Galerii Świnoujście nastąpi w drugim kwartale 2015 roku. Inwestorem projektu jest spółka Winston sp. z o.o.