Mobilny Domino’s
Mobilny Domino’s

Domino’s Pizza uruchomiła aplikację, dzięki której w łatwy sposób można zamówić pizzę za pomocą urządzenia mobilnego.

– W Polsce trwa smartfonizacja. Z najnowszych statystyk wynika, że 65 proc. Polaków w wieku od 20 do 39 lat posiada taki gadżet. Coraz więcej osób decyduje się również na zakup tableta czy iPad‘a. Nie ma się czemu dziwić: urządzenia te są lekkie, wielofunkcyjne, a co najważniejsze – mają stały dostęp do internetu – uważają przedstawiciele Domino’s Pizza. Wprowadzając aplikację mobilną Domino’s Pizza dostosowuje się do potrzeb osób, które coraz więcej spraw realizują przy pomocy swoich smartfonów. Aplikacja ta w łatwy i szybki sposób pozwala złożyć zamówienie. Działa ona urządzeniach wyposażonych w systemy operacyjne Android i iOS.

Po podaniu podstawowych danych adresowych aplikacja automatycznie wyszukuje najbliższy lokal Domino’s Pizza. Użytkownik może swobodnie sprawdzić menu, najnowsze promocje, złożyć i śledzić zamówienie.

Jeżeli użytkownik ma jednocześnie konto w serwisie Domino’s Pizza, wówczas może z niego korzystać również na urządzeniu mobilnym. Dodatkową funkcjonalnością jest w tym przypadku możliwość sprawdzania historii zamówień, powtarzania ostatniego zamówienia oraz łatwe zarządzanie adresami.

Amerykańska sieć pizzerii Domino’s Pizza ma ponad 10 tys. lokali na 70 rynkach. Spółka Dominos IP Holder LLC otwiera zarówno lokale własne, jak i franczyzowe. Kolebką Domino’s Pizza są Stany Zjednoczone, ale marka ma swoje punkty także w Australii, Meksyku, Indiach, Turcji, Francji i Wielkiej Brytanii. Globalna sprzedaż detaliczna w 2013 r. wyniosła ponad 8 miliardów dolarów, a tylko w pierwszym kwartale 2014 – 2 miliardy dolarów. Nowopowstające lokale Domino’s to w 96 proc. lokale franczyzowe. 7 maja br. Domino’s Pizza otworzyła swój 11 tysięczny lokal, który znajduje się w Kanadzie, w mieście Winnipeg.

Obecnie Domino’s Pizza w Polsce tworzy sieć 19 lokali zlokalizowanych m.in. w centrach i galeriach handlowych. 17 lokali znajduje się na terenie Warszawy i okolic, a dwa w Krakowie: w CH Dekada oraz przy ulicy Lindego 1.