Sklep online Lidia Kalita
Kolekcja odzieży Lidia Kalita

W Galerii Mokotów w Warszawie otwarto drugi butik polskiej projektantki mody Lidii Kality. Salon znalazł się w części obiektu zajmowanej przez najbardziej ekskluzywne marki. Lidia Kalita zajęła lokal między sklepami Karen Millen i Gerard Darel. Sklep zajmuje podobną powierzchnię jak salon w warszawskim Domu Mody Klif.

W lutym bieżącego roku w Domu Mody Klif w Warszawie otwarto pierwszy salon projektantki Lidii Kality, która wcześniej kierowała marką odzieżową Simple. Butik w galerii zajął powierzchnię ponad 40 mkw.

Założeniem marki jest stworzenie 24 butików firmowych mierzących 60–70 mkw. w ciągu 3 lat w prestiżowych centrach handlowych w całym kraju. Butiki będą miały nowoczesny, minimalistyczny styl połączony z surowością i prostotą elementów z lat 60.

Lidia Kalita zamierza otworzyć łącznie 4–5 salonów w 2014 roku. Projektantka zainteresowana jest największymi miastami naszego kraju. Kolejne sklepy zostaną otwarte w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

Kolekcje marki tworzone są z włoskich materiałów, ale zaprojektowane i uszyte w Polsce. Marka charakteryzuje się krótkimi seriami produkcyjnymi (10–20–50 sztuk z danego rodzaju). Jak zapowiada projektantka, w każdym sezonie podstawą będzie kolekcja składająca się z ok. 100 modeli (sukienki, spódnice, spodnie, żakiety, płaszcze) wzbogacona o dodatki (torby, buty, paski).

Klientka sklepu Lidia Kalita to kobieta w wieku 30–50 lat, w przeważającej części mieszkająca w dużym mieście (pow. 200 tys. mieszkańców), aktywna zawodowo i elegancka.