Galeria Rumia
Galeria Rumia

Ostatnie miesiące były bardzo dobre dla Galerii Rumia, jak i dla całej grupy Upside Property. W centrum handlowym niebawem pojawi się nowy operator spożywczy, którym będzie supermarket Biedronka. Z kolei pod koniec czerwca zostanie otwarty salon elektroniczny sieci Neonet. Na przełomie maja i czerwca br. zostały otwarte w galerii dwa nowe sieciowe salony – Jysk i KiK. Wszystkie na łącznej powierzchni ponad 4000 mkw. zaproponują nową ofertę dla klientów, która zwiększy atrakcyjność jak i kompletność usług galerii.

Do głównych najemców Galerii Rumia należą obecnie: C&A, Reserved, Multikino, Cubus, Cropp Town, Pepco, Rossmann, CCC, Mohito, House i My Gym.

Także kolejni najemcy przedłużają umowy najmu. W ostatnim czasie umowy przedłużyły m.in. sklepy Scarlett, Henry Moore, kawiarnia T.Deker, Drogeria Natura, La Rochelle i inne.

W związku z powyższymi zmianami Upside Property widzi wzmożone zainteresowanie najmem powierzchni w obiekcie i jest w trakcie rozmów z kolejnymi znaczącymi najemcami, m.in. sklepem z branży odzieżowej na 335 mkw. oraz sklepem zoologicznym na pow. ponad 200 mkw. Wszystkie te działania są odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku i są jednym z elementów remodelingu Galerii Rumia mającego na celu zwiększenie atrakcyjności i dopasowanie profilu obiektu do potrzeb klientów.

Komercjalizacja galerii wynosi blisko 93 proc. i nadal pozyskiwani są najemcy z branży odzieży dziecięcej i młodzieżowej, sklepy multibrandowe, sportowe, wyposażenia wnętrz, salon z biżuterią, a także franczyzobiorcy chcący otworzyć salony sieciowe.

Pozostałe galerie także mogą pochwalić się dobrymi wynikami. W Galerii Jastrzębie w ostatnich miesiącach wzrósł footfall o ok. 7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2013. Centrum zanotowało także rekordową w historii centrum odwiedzalność – w grudniu 2013 roku obiekt odwiedziło ponad 246 tys. W tej chwili może pochwalić się niemalże 100-procentową komercjalizacją. Mimo, że dopiero w 2015 roku minie 5 lat od otwarcia galerii dotychczasowi najemcy już przystępują do rozmów dotyczących przedłużeń okresów najmu.

Galeria Słupsk powiększyła grono najemców o sieć sklepów kosmetycznych Hebe i kawiarnię CieKawa. Z kolei w czerwcu nastąpi otwarcie supermarketu Stokrotka, którego obecność jest odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnego rynku. We wrześniu na powierzchni prawie 1000 mkw. planowane jest otwarcie pierwszego w Słupsku klubu fitness sieci My Gym, którego obecność, jak pokazuje przykład Galerii Rumia, zwiększa znacznie atrakcyjność i odwiedzalność centrum.

Za najem Galerii Rumia, Galerii Jastrzębie i Galerii Słupsk odpowiedzialny jest zespół najmu Upside Property w osobach Moniki Nowak i Anny Głodowskiej.