Firma Wedel, będąca częścią międzynarodowej Grupy Lotte, 31 maja 2014 roku podpisała umowę na zakup sieci Pijalni Czekolady E.Wedel. Nowy właściciel przejmie zarządzanie 13 lokalami w 6 miastach, w których obecnie znajdują się Pijalnie Czekolady E.Wedel tj.: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W ramach sieci Pijalni Czekolady E.Wedel działa dodatkowo 6 lokali franczyzowych.

Poprzednim właścicielem Pijalni Czekolady E.Wede była firma EBS SA. Ostatnio otwarty lokal sieci Pijalnie Czekolady E.Wedel znajduje się w Galerii Katowickiej i zajmuje powierzchnię około 120 mkw. Placówki można znaleźć również w innych centrach handlowych, takich jak: Galeria Bałtycka, Galeria Krakowska, Manufaktura, CH Arkadia, Blue City, Galeria Mokotów, Pasaż Grunwaldzki, Magnolia Park.

Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy Lotte, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

Historia powstania Pijalni Czekolady E.Wedel sięga 1851 roku, kiedy Karol Ernest Wedel, młody cukiernik z Berlina, przyjechał do Warszawy i otworzył mały sklep na ulicy Miodowej, w którym oferował czekoladę i karmel. W 1894 r. syn Karola, Emil przeniósł sklep i fabrykę do nowej kamienicy na ul. Szpitalnej. Stoi tam ona do dziś, a w niej znajduje się najstarszy sklep i kawiarnia – Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. Kolejne Pijalnie Czekolady powstały od 2004 roku.