magento platforma e-commerce

Według kwietniowego sondażu eCommerce Survey czwarty rok z rzędu platforma Magento dominuje na światowym rynku e-commerce. Przez ostatni rok liczba sklepów online opartych o Magento wzrosła o 34% do liczby 46,859.

Według sondażu platforma Magento jest najbardziej popularna (używa jej 26% sklepów). Dalej uplasował się WooCommerce (10%), PrestaShop (8%) , OpenCart (8%), VirtueMart (6%), Shopify (4%), osCommerce (4%), ZenCart (3%), BigCommerce (3%). Liczba stron działających na platformie Magento wzrosła w ostatnim roku o 34 %

magento sprzedaż online

Dodanie wtyczki WooCommerce do platformy WordPress, sprawiło, że system zajął drugie miejsce z 4,524 sklepami które pracują na tej platformie. Wynika to m. in z faktu, że wtyczka jest bardzo często aktualizowana.

Inne platformy które odnotowały wzrost to PrestaShop i Shopify. Wzrost Shopify nie dziwi, platforma w ciągu roku wprowadziła dodatki do platformy takie jak Payments (system płatności), System POS (system pozwalający synchronizować stan magazynowy, akceptujący karty płatnicze oraz posiadający funkcje raportowania) oraz Shopify Mobile.

OpenCart odnotował 50% wzrost – na rynek wypuszczona została nowa wersja platformy i pięć kolejnych aktualizacji.

Sprawy nie mają się zbyt dobrze dla Zen Cart oraz osCommerce które kolejny raz spadły w dół tabeli.