Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK
Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK Development

Projekt realizacji centrum handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze wystartował na dobre. – Aktualny status prac budowlanych pozawala nam potwierdzić, że od 15 października 2015 roku klienci będą mogli korzystać z oferty naszej galerii – mówi portalowi Retailnet Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju, TK Development.

O zaawansowaniu pierwszego etapu budowy Nowego Rynku świadczą zakończone etapy rozbiórki dotychczasowej zabudowy oraz toczące się prace ziemne. Inwestycja weszła w fazę fundamentowania. Przypomnijmy, że Generalnym Wykonawcą prac jest firma ERBUD.

Nowy Rynek jest skomercjalizowany w 55 procentach. – Mamy podpisane umowy zarówno z grupą Inditex (Bershka, Stradivarius), H&M, grupą LPP (Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, Home and You), operatorem spożywczym Intermarché. Są z nami także m.in. Carry, Apart, CCC, Deichmann, Rossmann. Szereg nowych umów jest w trakcie zatwierdzania. Niebawem będzie nam miło poinformować o wynikach rozmów z kolejnymi najemcami. Na tym etapie budowy obiektu, uważamy komercjalizację za wielki sukces. Pod tym względem jesteśmy bardziej zaawansowani niż obiekty, które stanowią dla nas konkurencję.

– CH Nowy Rynek to inwestycja wysoko oceniana przez najemców, którzy doceniają centralną lokalizację w Jeleniej Górze, jak również rozsądną koncepcję, która skupia cały „fashion” na pierwszym piętrze, a sklepy typu „convinience” na parterze. Najemcy również dobrze postrzegają rozwiązanie połączenia Nowego Rynku z dworcem PKS, dlatego liczymy, że odwiedzalność po otwarciu galerii będzie na poziomie od 5,5 do 6 mln osób rocznie – dodał Jarosław Lipiński.

TK Development wybuduje centrum handlowe o powierzchni całkowitej 56 tys. mkw., w tym powierzchni najmu 24 tys. mkw. W obiekcie może się znaleźć około 115 lokali handlowo-usługowych.

70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie inwestora Heitman, pozostałe 30 proc. – po stronie dewelopera TK Development. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

Obiekt będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie jeleniogórskiego rynku oraz na przedłużeniu głównej ulicy handlowej w mieście. Realizacja galerii handlowej zakłada przebudowę istniejącego dworca autobusowego i włączenie go do inwestycji. Nowy Rynek będzie zarówno galerią handlową jak i centrum komunikacyjnym, dla mieszkańców i turystów.

Przedstawiciele TK Development będą uczestnikami jesiennej edycji Shopping Center forum 2014. O swoich projektach opowiedzą przy stoisku 1.7.