Grupa Muszkieterów, która zapowiadała intensywną ekspansję swoich sieci Intermarche i Bricomarche, realizuje plan otwarć nowych sklepów.

W październiku 2014 roku ruszy kolejny nowy sklep sieci Intermarche w Jeleniej Górze w Centrum Handlowym Nowy Rynek. Grupa Muszkieterów podpisała umowę najmu na 2, 2 tys. mkw. powierzchni handlowej. Sklep Intermarche w przygotowywanym właśnie do otwarcia CH Nowym Rynek będzie jedynym operatorem spożywczym w obiekcie i będzie zlokalizowany na parterze centrum.

W ostatnim czasie Grupa Muszkieterów podpisała także umowę najmu w centrum handlowym w Lublinie. Nowy sklep powstanie w kompleksie handlowym realizowanym przez spółkę Inter Ikea. Lubelski sklep będzie miał ok. 2, 5 tys. mkw. powierzchni.

Na liście zrealizowanych już inwestycji, których otwarcie odbyło się wiosną 2014 roku są sklepy w centrum handlowym Atrium Kasztanowa w Pile czy w Krakowie.

– Jesteśmy już obecni między innymi w centrach handlowych w Koninie, Lesznie, Pile oraz Zamościu. Oprócz uruchamiania nowych sklepów wolnostojących chcemy także otwierać nasze placówki w centrach handlowych w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. W drugiej połowie tego roku uruchomimy zarówno supermarket Intermarché, jak i Bricomarché w galerii handlowej Mercredo Center w Piekarach Śląskich – powiedział ostatnio w wywiadzie dla Retailnet.pl Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Zgodnie z zapowiedziami zarządu Grupy Muszkieterów, firma przeznaczy na inwestycje w Polsce 6 mld zł. W planach jest, jak już informowaliśmy otwarcie w naszym kraju minimum 20 sklepów pod szyldem Intermarché oraz minimum 10 Bricomarché do końca tego roku.

Jeszcze w tym roku kolejne supermarkety Intermarché otworzy m.in. w Toruniu, Łodzi, Gdańsku, a także w mniejszych miejscowościach np. w Bukownie i Suchej Beskidzkiej.

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 205 supermarketów Intermarché i 97 Bricomarché. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach.