Avans Łódź
Avans Łódź

Piotr Bieliński, prezesa zarządu Action SA wyjaśnia portalowi Retailnet.pl dlaczego spółka zrezygnowała z dalszych czynności związanych z potencjalnym nabyciem aktywów Grupy Kapitałowej Domex, w tym niektórych lokalizacji sieci elektromarketów Avans. – Po pierwsze zrezygnowaliśmy ze względu na duże zainteresowanie firm, które są naszymi klientami i nie chcemy im wchodzić w drogę. Po drugie jest dużo projektów otwartych, które mają większe szanse na osiągniecie lepszej rentowności i obrotów.

Action poinformował Syndyka o wycofaniu się z rozmów w tej sprawie. Natomiast przejęciem aktywów wciąż zainteresowane są inne firmy m.in. Terg SA.

Action w połowie maja br. złożył propozycje nabycia aktywów po likwidowanej spółce Domex, właścicielu ponad 250 elektromarketów funkcjonujących pod nazwą Avans. Wówczas spółka była zainteresowana 50 najlepszymi lokalizacjami sklepów Avans. Przejęte punkty miał zostać włączone do sieci partnerskiej Specjaliści RTV/AGD.

Grupa Action SA to grupa podmiotów na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz producent sprzętu komputerowego. Od 2006 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Action dystrybuuje produkty największych dostawców na świecie, jest również producentem sprzętu IT pod własnymi markami.

Action SA jest właścicielem sieci Sferis oferującej urządzenia IT i RTV/AGD. Sferis istnieje na rynku od 1992 roku. Salony własne sieci Sferis są zlokalizowane w centrach handlowych największych miast w Polsce. Spółka prowadzi także salony partnerskie i stoiska typu wyspa. Obecnie sieć liczy około 180 punktów sprzedaży. Spółka prowadzi również 215 salonów w sieci partnerskiej Specjaliści RTV/AGD.