Wizualizacja Galerii Dębiec
Wizualizacja Galerii Dębiec

W dobie dużego nasycenia powierzchnią handlową, występującego zwłaszcza w największych miastach, powstają nowe, mniejsze koncepty handlowe, dostosowane do otoczenia i potrzeb okolicznych mieszkańców. O atutach takich obiektów mówią najemcy, również lokalni, którzy zdecydowali się na wynajęcie powierzchni w poznańskiej Galerii Dębiec.

Galeria Dębiec to dwupoziomowe centrum handlowe, które powstaje w południowej części Poznania. Będzie to obiekt typu convenience, który ma zapewnić mieszkańcom tej części miasta i okolicznych mniejszych miejscowości wygodne i szybkie codzienne zakupy. Znajdzie się tam ponad 50 sklepów i punktów usługowych, a wśród nich klub fitness szwedzkiej sieci Fitness24Seven, z siłownią czynną całą dobę. Głównym najemcą Galerii Dębiec będzie sklep sieci Biedronka, marki należącej do spółki Jeronimo Martins Polska. Sieć posiada w Polsce ponad 2400 placówek. W Galerii powstanie także drugi sklep należący do grupy Jeronimo Martins – sklep kosmetyczny Hebe.

Galeria Dębiec jest odpowiedzią na współczesne trendy życia Polaków coraz częściej szukających mniejszych obiektów handlowych, w których mogą zrobić szybkie, codzienne zakupy i skorzystać z usług, nie tracąc przy tym dużej ilości czasu. Atut ten dostrzegła m.in. sieć Pepco, która obecnie posiada w Polsce 506 sklepów zlokalizowanych zarówno przy ulicach, jak i w galeriach handlowych.

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie sklepu Pepco w Galerii Dębiec ponieważ pozytywnie oceniliśmy lokalizację i sam projekt tego centrum handlowego. Pomimo, iż posiadamy już kilka sklepów w Poznaniu, postanowiliśmy otworzyć kolejny na Dębcu. Uważamy, że tak atrakcyjny obiekt w tej części miasta znacząco poprawi komfort zakupów mieszkańców tej dzielnicy i okolic. Mniejsze centra handlowe, lokalizowane w najbliższym sąsiedztwie, są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla mieszkańców i pozwalają na dokonywanie szybkich i kompleksowych zakupów blisko domu. Galeria Dębiec wniesie nową jakość w życie mieszkańców i wierzymy, że sklep Pepco znacząco wzmocni atrakcyjność tego projektu – powiedział Marcin Stańko, dyrektor operacyjny i członek zarządu w firmie Pepco Poland sp. z o.o.

Najnowszym najemcą Galerii Dębiec jest klub fitness szwedzkiej sieci Fitness24Seven, która dopiero wchodzi na polski rynek i zaczyna właśnie od Poznania. – Zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z Galerię Dębiec ponieważ widzimy duży potencjał zarówno samego obiektu, jak i jego lokalizacji. Przeprowadziliśmy szczegółową analizę rynku i doszliśmy do wniosku, że nowa, wysokiej jakości i jednocześnie korzystna cenowo siłownia, idealnie pasuje do tego miejsca i konceptu handlowego Galerii Dębiec – mówi Oliver Bordowski, Business Development Fitness24Seven.

Wizualizacja wneętrza Galerii Dębiec
Wizualizacja wnętrza Galerii Dębiec

Oprócz dużych, sieciowych marek, takich jak Biedronka czy Pepco, w galerii na Dębcu znajdzie się również kilku lokalnych (poznańskich) i regionalnych przedsiębiorców. Jednym z nich jest biuro podróży Holiday Land. – Interesuje nas lokalizacja w mniejszych galeriach handlowych z powodu nieco niższych kosztów działalności, obsługi klientów lokalnego rynku i wyłączności prowadzenia biura podróży w obiekcie. Jesteśmy małą firmą rodzinną, lokalną, działającą tylko w Poznaniu. Galeria Dębiec to nasza trzecia lokalizacja – mówi właścicielka, Aldona Pyrszel.

Lokalnym najemcą w Galerii Dębiec będą również delikatesy mięsne marki Żubr. To lokalny biznes ale o nieco większym zasięgu – sklepy tej sieci są w Poznaniu (obecnie 7 punktów) i na terenie Wielkopolski. – Obecnie realizujemy naszą strategię ekspansji w stolicy Wielkopolski. Wybraliśmy Galerię Dębiec, bo będzie ona miejscem w tej części miasta, w którym poznaniacy będą mogli zrobić codzienne zakupy, a przy okazji wypić kawę i miło spędzić czas. Galeria umożliwi klientom łatwe dotarcie do sklepów prowadzonych przez przedsiębiorców z regionu – takich jak my – mówi Bartosz Prętki, Specjalista ds. ekspansji marki Żubr.

Michał Grzybek, lokalny przedsiębiorca, właściciel sklepu ze zdrową żywnością Twoja Zdrowa Żywność, również zdecydował się na otwarcie kolejnego punktu w Galerii Dębiec bo jak mówi – Chcę rozwinąć swoją firmę. Niestety w miejscu, w którym obecnie mam swój sklep, nie ma zbyt dużego ruchu pieszego, a galerię codziennie odwiedzać będzie parę tysięcy potencjalnych klientów. Przy podejmowaniu decyzji brałem również pod uwagę brak innego centrum handlowego w pobliżu i sklepów o podobnym profilu.

Otwarcie Galerii Dębiec planowane jest na jesień tego roku. Inwestorem obiektu jest RED – Real Estate Development.