Otwarcie salonu Media Expert
Otwarcie salonu Media Expert

Terg SA, właściciel sieci elektromarketów Media Expert, złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na nabycie części mienia spółki Invest-Media sp. z o.o. Kilka dni temu spółka wystąpiła do syndyka masy upadłościowej z propozycją kupna lub dzierżawy aktywów Domex sp. z o.o., która prowadzi sieć Avans.

Invest-Media wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Domex i świadczy usługi w zakresie realizacji inwestycji budowlanych: obiektów komercyjnych i przemysłowych, działając na zasadach inwestora zastępczego lub generalnego wykonawcy. Firma współpracuje na zasadzie wyłączności z siecią Avans (Domex). W ramach tej współpracy zaaranżowaliśmy ponad 50 lokali handlowych zarówno w obiektach wolnostojących jak i w galeriach handlowych na terenie całej Polski.

Przypomnijmy, firma Domex, właściciel sieci ponad 250 elektromarketów Avans, w kwietniu złożyła do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wniosek o ogłoszenie upadłości. W połowie maja sąd postanowił o likwidacji spółki. Szacuje się, że zobowiązania Domexu sięgają 440 mln zł, z czego blisko jedna czwarta (ok. 110 mln zł) to zobowiązania wymagalne.

Media Expert to sieć elektromarketów, obecna na polskim rynku od ponad 10 lat. Aktualnie na polskim rynku działa ok. 270 elektromarketów. Media Expert jest także współwłaścicielem największej w Europie Grupy Zakupowej Rynku Dóbr Elektroniki Konsumenckiej – Euronics International. Wolumen sprzedaży Euronics, realizowanej w 30 krajach europejskich wynosi 16 mld euro. Grupa poprzez 11 tys. lokalizacji, dociera łącznie do 600 mln konsumentów.