Oliver Schumy od 1 maja 2015 roku przejmie stanowisko prezesa zarządu Immofinanz
Oliver Schumy od 1 maja 2015 roku przejmie stanowisko prezesa zarządu Immofinanz

Rada Nadzorcza Immofinanz wybrała następcę prezesa Eduarda Zehetnera. Zostanie nim Oliver Schumy, którego powołanie do zarządu firmy nastąpi z 1 marca 2015 roku na okres pięciu lat.

Oliver Schumy od 1 maja 2015 roku przejmie stanowisko Eduarda Zehetnera jako nowy prezes zarządu. Okres kadencji Eduarda Zehetnera, która wygasa w dniu 30 listopada 2014 roku, zostanie przedłużony do 30 kwietnia 2015 roku.

Oliver Schumy pełni obecnie funkcję dyrektora finansowego (CFO) w firmie Mayr-Melnhof Group, na którą został powołany w czerwcu 2008 roku. Posiada on bogate doświadczenie zawodowe, w tym zagraniczne, pracując w Rosji, Polsce, Rumunii i na Węgrzech. Schumy posiada doktorat z ekonomii, a wcześniej pracował dla firmy Mayr-Melnhof na stanowisku Group Finance Director pełniąc kluczowe funkcje w obszarze finansów, podatków, rachunkowości oraz M&A.

– W Oliverze Schumy znaleźliśmy doskonałego następcę na stanowisku prezesa Immofinanz Group. Wierzymy, że dzięki niemu firma będzie odnotowywała dalsze wzrosty i optymalizowała swoją strategię jako wiodący inwestor i deweloper nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej – powiedział Michael Knap, prezes rady nadzorczej Immofinanz. – W imieniu całej rady nadzorczej chciałbym podziękować Eduardowi Zehetnerowi za możliwość przedłużenia jego kadencji do końca bieżącego roku finansowego 2014/15. Dzięki jego decyzji zmiana na stanowisku prezesa firmy będzie mogła nastąpić płynnie.

Eduard Zehetner (lat 62) jest członkiem zarządu Immofinanz Group od końca listopada 2008 roku i prezesem firmy od lutego 2009 roku. Po udanej restrukturyzacji i reorientacji strategicznej Grupy, zamierzał on przekazać swoje kierownicze stanowisko następcy w momencie wygaśnięcia jego kontraktu.

Immofinanz Group będzie uczestnikiem jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 4.9 zaprezentuje swoje projekty handlowe.