dostawy e-commerce

Będzie to możliwe dzięki zastrzykowi dziewięciu milionów dolarów pozyskanych z dwóch funduszy – amerykańskiego Accel Partners oraz hiszpańskiego Active Venture.

Portal Packlink został założony w 2012 roku Hiszpanii, a obecnie działa w Niemczech, Francji oraz w Polsce. Serwis ułatwia zamawianie usług kurierskich, łącząc klienta z właściwym operatorem przesyłek. Zamawiający mają możliwość szybkiego i łatwego porównywania cen, terminów dostaw i poziomu obsługi klienta spośród ponad 20 firm kurierskich na całym świecie. Następnie, po wydruku listu przewozowego, klienci mogą śledzić przesyłki z poziomu serwisu. Platforma oferuje preferencyjne ceny, dzięki którym jej użytkownicy mogą zaoszczędzić od 20 do 70% kosztów każdej przesyłki.

Packlink Pro – platforma dla e-commerce

Pozyskane firma wykorzysta na przyspieszenie ekspansji na nowe rynki, a także na premierę nowego produktu, dedykowanego partnerom biznesowym. W najbliższym czasie uruchomiona zostanie biznesowa odsłona serwisu, skierowana do sektora e-commerce. Packlink Pro to platforma w modelu cloud, umożliwiająca klientom łatwą i szybką integrację z oprogramowaniem do obsługi przesyłek dostępnych na rynku. Firmy posługujące się tym narzędziem będą mogły skupić się na swojej podstawowej działalności – mając gwarancję, że ich przesyłki dostarczane będą przez wybranego przez siebie przewoźnika, w bardzo atrakcyjnej cenie.

„PackLink Pro zostanie uruchomiony do końca bieżącego roku. Pracujemy nad tym, żeby platforma była maksymalnie prosta w obsłudze i pozwalała na bardzo szybką integrację. W pierwszej kolejności serwis będzie dostosowany do współpracy z Magento oraz Presto Shop. W przyszłości będziemy pracować nad integracją z kolejnymi platformami.” – mówi portalowi Evigo Filip Goździewicz, dyrektor zarządzający Packlink.pl.

Pozwoli im to na znaczne obniżenie kosztów dostaw. Nowy serwis posiadać będzie rozwiązania przyjazne e-sprzedawcom: powiadomienia o stanie przesyłki, śledzenie ich statusu czy zarządzanie zwrotami.

PackLink na nowych rynkach

PackLink wkrótce rozpocznie działalność we Włoszech i Meksyku oraz kolejnych państwach. – Dysponujemy odpowiednimi narzędziami do podniesienia efektywności w sektorze przesyłek kurierskich. Nowe środki pomogą PackLink rozszerzyć działalność na kolejne rynki. Jednocześnie sprawimy, że nadawanie przesyłek będzie łatwe, szybkie i tanie – zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych – mówi Ben Askew-Renaut, prezes zarządu i współzałożyciel Packlink.com

Accel Parnters jest funduszem inwestycyjnym założonym w 1983 roku. Od lat współpracuje z przedsiębiorstwami i zarządami spółek w obszarze projektów międzynarodowych. Obecnie, Accel inwestuje na całym świecie za pośrednictwem wyspecjalizowanych zespołów, opracowujących strategie rozwoju dla firm w różnych rejonach świata. Biura Accel znajdują się w Palo Alto, Londynie, Nowym Jorku oraz w Bangalore.

Grupa ACTIVE działa w Barcelonie, Hamburgu i Sztokholmie i inwestuje start-up’y z branży IT