Wizualizacja Vendo Park Chełm
Wizualizacja Vendo Park Chełm

Prace przy budowie Vendo Park Chełm odbywają się zgodnie z planem. Obecnie na placu budowy trwają roboty ziemne, drogowe, konstrukcyjne, wykonywana jest również infrastruktura zewnętrzna. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Swietelsky sp. z o.o – dowiedziała się redakcji Retailnet.pl

Otwarcie obiektu realizowanego we współpracy z firmą Vertano Real Estate sp. z o.o. planowane jest w październiku 2014 roku. W obiekcie o powierzchni 5 tys. mkw. pozostały jeszcze ostanie wolne lokale do wynajęcia, wśród najemców znaleźli się m.in. Jysk, Kik, Deichmann, CCC oraz Martes Sport.

Vendo Park Chełm będzie pierwszym wielobranżowym, nowoczesnym obiektem handlowym w mieście. Zlokalizowany będzie w sąsiedztwie największego i najgęściej zaludnionego rejonu miasta, przy Al. 3 Maja.

Kolejne obiekty są w fazie projektowania i komercjalizacji. W samej Polsce TREI Real Estate widzi potencjał dla budowy 40 obiektów.

TREI Real Estate GmbH jest spółką zarządzającą nieruchomościami należącymi do grupy kapitałowej Tengelmann. Oprócz Niemiec TREI działa jeszcze w sześciu innych krajach w Europie. Zarządzany portfel nieruchomości jest w 80 procentach wynajęty klientom spoza koncernu. Przychody z najmu wynoszą prawie 100 mln euro rocznie. Główną działalnością TREI, oprócz zarządzania istniejącymi nieruchomościami, jest budowa parków handlowych w kraju i zagranicą. TREI buduje i komercjalizuje parki handlowe pod nazwą Vendo Park w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Dodatkowo przedsiębiorstwo prowadzi prace nad rozwojem projektów nieruchomości mieszkaniowych w segmencie mikromieszkań jak np. apartamenty dla studentów.

Projekty spółki TREI zostaną zaprezentowane przy stoisku 7.5 podczas Shopping Center Forum Fall Edition 2014. Forum odbędzie się 17–18 września 2014 roku w Warszawie.