Outlet Center w Lublinie
Outlet Center w Lublinie

Prace na budowie Outlet Center w Lublinie przy ul. Mełgiewskiej trwają. Otwarcie centrum planowane jest na IV kw. tego roku. Lubelski outlet pomieści docelowo około 100 sklepów o łącznej powierzchni najmu 12,5 tys. mkw. Budynek zajmie 2 kondygnacje: parking podziemny oraz kondygnację handlową.

– Budowa Outlet Center w Lublinie przebiega zgodnie z harmonogramem i niczym niezagrożony jest zadeklarowany termin, zgodnie z którym zakładamy otwarcie obiektu dla klientów w ostatnim kwartale tego roku. Unikalnym w skali kraju jest parking podziemny pod całym OC z ponad 500 miejscami parkingowymi, z poziomu którego nasi klienci będą mogli „sucha stopą” wjechać schodami ruchomymi na poziom handlowy – mówi dla Retailnet Bartłomiej Wójtowicz, dyrektor ds. powierzchni komercyjnych Outlet Center Retail Management SA.

– Każdy z naszych obiektów Outlet Center posiada rezerwę na rozbudowę, zgodnie z przewidywanym wzrostem popularności u najemców i oczywiście klientów. Zgodnie z deklaracją LPP projekty Outlet Center są jedynymi w tych miastach, w których grupa otworzy sklepy outletowe. To bardzo ważna dla nas deklaracja, potwierdzająca siłę i atrakcyjność naszych projektów. Spotykają się one z entuzjastycznym przyjęciem ze strony najemców, trafiają bowiem w oczekiwania aglomeracji lubelskiej i białostockiej. W tej chwili podpisaliśmy umowy na ponad 2/3 powierzchni Outlet Center, kolejne rozmowy są finalizowane – dodaje.

Inwestorem projektu jest Outlet Center Retail Management SA, sp.k., wchodząca w skład grupy deweloperskiej ADV Por Property Investment SA, będąc jednocześnie podmiotem zależnym od FORUM XXVIII FIZ. Do jej kompetencji należy rozwój obiektów handlowych typu Outlet Center. Obecnie firma realizuje takie inwestycje w Lublinie i Białymstoku, a w planach ma dalszy rozwój sieci Outlet Center w innych rejonach kraju.

CBRE jest we współpracy z inwestorem, wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Outlet Center, zarówno w Lublinie, jak i w Białymstoku.

Projekty Outlet Center zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2014 na stoisku 6.5. Więcej szczegółów na temat SCF 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.