Sklep Komputronik

Komputronik SA, dystrybutor branży IT i elektroniki według wstępnych danych, w maju 2014 roku (drugi miesiąc nowego roku obrachunkowego 2014/2015, kończącego się 31 marca 2015 r.) osiągnął w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży o wartości 10,5 mln zł, wobec 7,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 39 proc.

– Pozytywnie oceniamy wyniki majowej sprzedaży, na co wpływ miały m.in. zmiany w naszym otoczeniu konkurencyjnym w ciągu ostatnich 12 miesięcy, dzięki którym wzrosła sprzedaż detaliczna w naszych salonach, u partnerów sieci oraz przez internet. Zaobserwowaliśmy też większą sezonową sprzedaż związaną z uroczystościami Świętej Komunii w Polsce w porównaniu z ubiegłym rokiem – w maju wzrosła sprzedaż produktów, które są często prezentami z tej okazji. Dobre wyniki zanotował też Komputronik Biznes, którego sprzedaż od 1 lipca zostanie wyłączona z wyników spółki, co oznacza, że zarówno przychody spółki, jak i zyski zauważalnie spadną bez uwzględnienia sprzedaży biznesowej. Wyniki te będą widoczne na poziomie Grupy Kapitałowej – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu spółki.

Komputronik SA prowadzi obecnie sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów. Spółka zrealizowała także ponad 2 miliony zamówień w internetowym sklepie. W kwietniu 2013 roku firma otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore. W ofercie spółki znajduje się ponad 45 tys. produktów około 700 różnych marek.

Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Komputronik Biznes, Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, Activa, Log Systems, Contanisimo Limited a także czeska spółka K24.

Przedstawiciele spółki będą uczestnikami Shopping Center Forum. Forum odbędzie się 17-18 września 2014 roku w Warszawie.