Dominium Pizza
Dominium Pizza

Ostatnio do grona najemców centrum handlowego Alfa Centrum Gdańsk dołączyła sieć Pizza Dominium. Na potrzeby restauracji wynajęto lokal o powierzchni ponad 200 mkw., który znajduje się na pierwszym piętrze galerii.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, kolejną marką, która pojawi się w Alfa Centrum Gdańsk będzie sklep Home&You.

Pizza Dominium to sieć 70 restauracji w Polsce i 6 lokali w Rumunii. Firma oparta jest wyłącznie na polskim kapitale. Pierwsza restauracja Dominium została otwarta w 1993 roku. w Warszawie przy ul. Złotej przez Tomasza Plebaniaka.

W centrum handlowym Alfa Centrum znajduje się 80 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Galeria zlokalizowana jest w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej 41C. Jej całkowita powierzchnia wynosi 55 tys. mkw., zaś powierzchnia najmu to 20 tys. mkw. Wśród najemców Centrum Alfa są marki: Helios, H&M, Stradivarius, Bershka, Cubus, Smyk, Reserved, Empik, Superpharm. Na parkingu o powierzchni ok. 18 tys. mkw. znajduje się ponad 500 bezpłatnych miejsc.

Zarządcą Alfa Centrum jest firma ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. Firma dysponuje w Polsce około 400 tys. mkw. powierzchni najmu w 8 centrach handlowych. Z początkiem marca br. ECE przejęła zarządzanie Poznań City Center, najnowszym centrum handlowym stolicy Wielkopolski.

Już od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej perspektywie. W 189 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 78 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 17 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiąga obroty na poziomie 21 mld euro rocznie.

Firma ECE Projektmanagement jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 5.3 zaprezentuje swoje centra handlowe.