Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group
Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group
Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group
Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group

Firma Immofinanz Group będzie budować centra handlowe w nowym formacie, pod nazwą VIVO!. Pierwszy obiekt w tym koncepcie powstanie w Stalowej Woli. Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group przedstawił redakcji Retailnet.pl plany rozwoju nowej sieci centrów handlowych.

Proszę powiedzieć nam więcej na temat VIVO! – jakie są założenia tego konceptu?

VIVO! to stworzona przez nas nowa marka dla centrów handlowych, które będą zlokalizowane w małych i średnich miastach Europy Środkowo-Wschodniej i będą w sobie łączyć społeczne i zakupowe doświadczenia zarezerwowane dotąd tylko dla dużych miast. VIVO! to po STOP.SHOP. już druga koncepcja tego typu opracowana przez Immfinanz Group. Parki VIVO! będą jednopiętrowe i będą kładły szczególny nacisk na modę i rozrywkę. Będą one zlokalizowane przede wszystkim w mniejszych miastach Europy Środkowo-Wschodniej, o populacji pomiędzy 40 tys. a 100 tys. mieszkańców, z zasięgiem obejmującym przynajmniej 200 tys. osób. Zakładamy ponadto, że centra handlowe VIVO! powstaną w miejscach zapewniających optymalny dojazd samochodem i odpowiednie zaplecze parkingowe.

Czy może Pan zdradzić skąd taka nazwa i koncepcja dla tej marki?

Nazwa „VIVO!” pochodzi z języka łacińskiego i oznacza słowo „żyję” – jest to dokładnie to, co wyraża sobą koncepcja tego nowego formatu, czyli miejsca, w którym czujesz się młody, energiczny i pełen życia. Bez względu na to, czy robisz zakupy czy spotykasz się z przyjaciółmi, jest to miejsce, w którym trzeba być. Tworząc tę koncepcję, chcieliśmy dodatkowo podkreślić jej znaczenie poprzez dodanie wykrzyknika do logotypu i osadzenie go na stałe w dynamicznym tle. Zarówno wykrzyknik, jak i żywe kolory – żółty i różowy – podkreślają znaczenie nazwy i jej energiczny charakter. Cały design został tak skomponowany, by w szybkim czasie stał się silnie rozpoznawalny we wszystkich przyszłych lokalizacjach centrów VIVO!

Czym będzie się różnił VIVO! Od innych formatów centrów handlowych?

W porównaniu do hipermarketów w koncepcji „zwykłego” mallu, VIVO! będzie wyróżniać się głównie większą przestrzenią samego centrum handlowego, silnym naciskiem na modę, komfortową atmosferę i bardziej wyszukaną propozycją w zakresie tzw. food courtu. W VIVO! będą mogły być także częściej organizowane różnego rodzaju imprezy i wydarzenia.

VIVO! będzie oferowało wiele opcji w zakresie wielkości powierzchni pod wynajem, a to może przyciągnąć szerszą grupę potencjalnych najemców – stanowi to kolejną zaletę w porównaniu do klasycznych parków handlowych.

Co więcej, koszty budowy VIVO! są na niższym poziomie w porównaniu z centrami handlowymi klasy A. Ze względu na to, że VIVO! będzie obiektem 1-piętrowym, odwiedzający nie będą mieli możliwości zagubienia się na różnych poziomach, nie będzie też tzw. ślepych zaułków.

Centrum Handlowe VIVO! w Stalowej Woli
Centrum Handlowe VIVO! w Stalowej Woli

Dlaczego wybraliście Stalową Wolę na pierwsze swoje centrum budowane w formacie VIVO!?

Stalowa Wola stanowi obiecującą lokalizację dla projektu handlowego o takiej właśnie wielkości, ze względu na swój zasięg – prawie 400 tysięcy mieszkańców – oraz umiarkowaną presję ze strony konkurentów. Budowa ma się rozpocząć jesienią 2014 roku, a otwarcie powinno nastąpić rok później, tj. w trzecim kwartale 2015 roku. Podobnie jak w przypadku naszego formatu STOP.SHOP., VIVO! będzie gwarantować wysoki stopień standaryzacji. W ciągu najbliższych lat planujemy budowanie kolejnych centrów VIVO! w innych lokalizacjach.

Podsumowując, dzięki VIVO! chcemy w mniejszych miastach wprowadzić pierwsze, nowoczesne centrum handlowe, które będzie porównywalne do tych klasy A, które mieszkańcy znali dotąd tylko z większych miast.