Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group
Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group

Firma Immofinanz Group będzie budować centra handlowe w nowym formacie, pod nazwą VIVO!. Pierwszy obiekt w tym koncepcie powstanie w Stalowej Woli. Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group przedstawił redakcji Retailnet.pl plany rozwoju nowej sieci centrów handlowych.

Proszę powiedzieć nam więcej na temat VIVO! – jakie są założenia tego konceptu?

VIVO! to stworzona przez nas nowa marka dla centrów handlowych, które będą zlokalizowane w małych i średnich miastach Europy Środkowo-Wschodniej i będą w sobie łączyć społeczne i zakupowe doświadczenia zarezerwowane dotąd tylko dla dużych miast. VIVO! to po STOP.SHOP. już druga koncepcja tego typu opracowana przez Immfinanz Group. Parki VIVO! będą jednopiętrowe i będą kładły szczególny nacisk na modę i rozrywkę. Będą one zlokalizowane przede wszystkim w mniejszych miastach Europy Środkowo-Wschodniej, o populacji pomiędzy 40 tys. a 100 tys. mieszkańców, z zasięgiem obejmującym przynajmniej 200 tys. osób. Zakładamy ponadto, że centra handlowe VIVO! powstaną w miejscach zapewniających optymalny dojazd samochodem i odpowiednie zaplecze parkingowe.

Czy może Pan zdradzić skąd taka nazwa i koncepcja dla tej marki?

Nazwa „VIVO!” pochodzi z języka łacińskiego i oznacza słowo „żyję” – jest to dokładnie to, co wyraża sobą koncepcja tego nowego formatu, czyli miejsca, w którym czujesz się młody, energiczny i pełen życia. Bez względu na to, czy robisz zakupy czy spotykasz się z przyjaciółmi, jest to miejsce, w którym trzeba być. Tworząc tę koncepcję, chcieliśmy dodatkowo podkreślić jej znaczenie poprzez dodanie wykrzyknika do logotypu i osadzenie go na stałe w dynamicznym tle. Zarówno wykrzyknik, jak i żywe kolory – żółty i różowy – podkreślają znaczenie nazwy i jej energiczny charakter. Cały design został tak skomponowany, by w szybkim czasie stał się silnie rozpoznawalny we wszystkich przyszłych lokalizacjach centrów VIVO!

Czym będzie się różnił VIVO! Od innych formatów centrów handlowych?

W porównaniu do hipermarketów w koncepcji „zwykłego” mallu, VIVO! będzie wyróżniać się głównie większą przestrzenią samego centrum handlowego, silnym naciskiem na modę, komfortową atmosferę i bardziej wyszukaną propozycją w zakresie tzw. food courtu. W VIVO! będą mogły być także częściej organizowane różnego rodzaju imprezy i wydarzenia.

VIVO! będzie oferowało wiele opcji w zakresie wielkości powierzchni pod wynajem, a to może przyciągnąć szerszą grupę potencjalnych najemców – stanowi to kolejną zaletę w porównaniu do klasycznych parków handlowych.

Co więcej, koszty budowy VIVO! są na niższym poziomie w porównaniu z centrami handlowymi klasy A. Ze względu na to, że VIVO! będzie obiektem 1-piętrowym, odwiedzający nie będą mieli możliwości zagubienia się na różnych poziomach, nie będzie też tzw. ślepych zaułków.

Centrum Handlowe VIVO! w Stalowej Woli
Centrum Handlowe VIVO! w Stalowej Woli

Dlaczego wybraliście Stalową Wolę na pierwsze swoje centrum budowane w formacie VIVO!?

Stalowa Wola stanowi obiecującą lokalizację dla projektu handlowego o takiej właśnie wielkości, ze względu na swój zasięg – prawie 400 tysięcy mieszkańców – oraz umiarkowaną presję ze strony konkurentów. Budowa ma się rozpocząć jesienią 2014 roku, a otwarcie powinno nastąpić rok później, tj. w trzecim kwartale 2015 roku. Podobnie jak w przypadku naszego formatu STOP.SHOP., VIVO! będzie gwarantować wysoki stopień standaryzacji. W ciągu najbliższych lat planujemy budowanie kolejnych centrów VIVO! w innych lokalizacjach.

Podsumowując, dzięki VIVO! chcemy w mniejszych miastach wprowadzić pierwsze, nowoczesne centrum handlowe, które będzie porównywalne do tych klasy A, które mieszkańcy znali dotąd tylko z większych miast.