Kolekcja Coccodrillo
Kolekcja Coccodrillo

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami CDRL SA systematycznie rozbudowuje sieć swojej odzieżowej marki Coccodrillo. W maju 2014 roku otwartych zostało pięć nowych salonów.

Łączna liczba sklepów Coccodrillo na krajowym rynku na koniec maja liczy 197. Najnowsze z nich otwarte zostały w ciągu ostatniego miesiąca. 17 maja oddano do dyspozycji klientów równocześnie dwa salony: w Sandomierzu i Wejherowie. 22 maja dołączył do nich sklep w Zambrowie, a dwa dni później w Namysłowie. Ostatniego dnia tego miesiąca miało zaś miejsce otwarcie sklepu w Gryficach.

Większość z nowych punktów Coccodrillo zlokalizowana jest przy ruchliwych ulicach handlowych. Część z nich jednak mieści się w centrach handlowych. Grupę tę tworzą lokale w Sandomierzu (CH Planeta) oraz Wejherowie (CH Kaszuby).

Tradycyjnie CDRL stara się budować swoją sieć w oparciu o obiekty własne i prowadzone na zasadach franczyzy. Do tej drugiej grupy zaliczają się punkty w Sandomierzu, Zambrowie, Namysłowie oraz Gryficach.

– Wypracowane dzięki dużemu doświadczeniu zasady współpracy z partnerami franczyzowymi przynoszą bardzo dobre rezultaty. Pozyskujemy wielu nowych partnerów, którzy pomagają nam budować markę Coccodrillo w coraz nowszych, atrakcyjnych handlowo miejscach. Do tego wielu franczyzobiorców, z którymi już współpracujemy od jakiegoś czasu, zachęcona dobrymi wynikami finansowymi podejmuje decyzję o otwarciu kolejnych sklepów pod naszym szyldem. Dzięki temu Coccodrillo jest coraz lepiej rozpoznawalne i łatwiej dostępne. Liczymy, że franczyzowa gałąź naszej sieci dalej będzie rozrastać się w podobnym tempie. Obecnie w Polsce do CDRL SA należy bezpośrednio 77 salonów, a 120 prowadzą partnerzy franczyzowi – mówi portalowi Retailnet Marek Dworczak, prezes zarządu CDRL SA.

Rozwiązanie to dobrze sprawdza się również za granicą. Sieć Coccodrillo poza Polską liczy bowiem obecnie 53 obiekty oraz 71 punktów shop-in-shop, przy czym na zasadach franczyzy prowadzona jest większość z nich. Zarząd CDRL SA planuje do końca roku na terenie kraju otworzyć jeszcze około 20 salonów. Znaczną częścią z nich kierować będą właśnie partnerzy.

Przedstawiciele spółki CDRL SA będą uczestnikami Shopping Center Forum 2014. Forum odbędzie się 17-18 września 2014 roku w Warszawie.